Свою історію ясла – садок № 26 розпочав у 1964 році. На той час у цьому мікрорайоні - це був єдиний дошкільний заклад, у якому виховувалося 280 діток. Розрахований на 8 груп: 3 групи раннього віку з 1 року до 3 – х років і 5 груп садового віку з 12- годинним режимом і 1 група – 24 – годинним перебуванням дітей, з російською мовою навчання. На кожному майданчику був літній душ і туалет. Діти спали на літніх верандах, взимку – в спальних мішках. Організація харчування влітку проводилася на свіжому повітрі у павільйонах (5 –ти разове харчування). Приоритетним напрямом діяльності була нерозривна єдність сім’ї і дошкільного закладу. Батьки були у всьому помічниками, прислухались до порад вихователів і тому діти майже не хворіли.

Очолювала ясла – садок Абрамович Галина Іванівна. Це досвідчена і мудра жінка, справжній фахівець і талановитий керівник. На той час дошкільний заклад повністю забезпечувався державою. Діти щоп’ятниці відвідували кінотеатр «Салют», переглядаючи різні казки, які допомагали дітям формувати особистість.

У подальшому керівництво ясел – садка продовжили такі завідувачі:

Крещонова Агнія Михайлівна

Крайнова Лідія Михайлівна.

З 1993 року і по даний час на посаді завідувача ясла – садка №26 працює Гайдученко Тіна Іванівна. Під її керівництвом колектив веде змістовну сучасну роботу, спрямовану на інтелектуальний розвиток дітей дошкільного віку з максимальним урахуванням їх індивідуальних здібностей та обдарувань. Тіна Іванівна розпочала свою трудову діяльність на посаді вихователя в1964 році в цьому дитячому садку. І зрозуміла, що це її покликання на все життя. Далі педагогічний шлях продовжувала на посаді вихователя-методиста до 1993 року.

Це мудра, щедра душею людина, вона змогла створити могутній колектив однодумців, які дбають про дітей.

Третина колективу - люди, які працюють в яслах – садку № 26 більше 15 років.

Багато випускників ясел – садка на сьогодні працюють вихователями, вчителями, логопедами, медичними працівниками, лікарями, депутатами. Приємним є той факт, що саме деякі вихованці я/с стали його працівниками: Спіченко С.М., Шаптурова Н.С., Плєшкова І.О., – вихователі, Довбиш О.Є., Байраченко О.М. – помічники вихователя. Крім того, по педагогічній стежині пішли: Дубіна Н.В. – вчитель – логопед я/с №4, Гончарова О.Г. – вчитель іноземної мови ЗОШ № 12, Грищенко І.В. – вчитель початкових класів ЗОШ №12, Швед А.М. – викладач спортивної школи №4, Пшенична А.О. – лікар.

Сьогодні ясла – садок Антонівської селищної ради – це дошкільний заклад комбінованого типу з українською мовою викладання і режимом роботи 10,5 годин та одна група з 12 – годинним перебуванням. Функціонує 8 груп: 2 групи 3-го року життя, 2 групи – логопедичні, 5 груп – загального розвитку при загальній кількості 211 діток. Уся робота колективу спрямована на вдосконалення освітнього процесу і побудову його відповідно до сучасних вимог і формування в дітей здорового способу життя. У 2006 році ясла – садок визнано атестованим з відзнакою. Педагоги усвідомлюють, що саме дорослі мають допомогти дитині пізнати й полюбити красу поезії, музики, природи. Створене таке предметно – розвивальне середовище, де у дітей формуємо життєву компетентність, художню культуру, любов до України, народознавства. Організована гурткова робота з метою розвитку задатків, природних здібностей дитини, своєчасного виявлення обдарованості та формування системи індивідуальної роботи з дітьми. Перевагу в садку надаємо іграм. У вигляді гри виконують діти дихальні вправи, вправи з профілактики плоскостопості, гімнастика, пробудження після сну, корекцію осанки біля дзеркала з предметом на голові, балансирами. У логопедичній групі № 3 є піскова анімація, яка сприяє розвитку мовлення і розумових здібностей, а також вирішенню деяких корекційних завдань, поліпшенню емоційного стану дитини. Всі педагоги використовують різноманітні не медикаментозні терапії: кольоро -, музико - , сміхо - , звуко - , образно – рольова, арт -, водо - , дихальна , аромо - , казко - , вокало терапії, пальчикову гімнастику, ходіння босоніж по доріжкам здоров’я.

На рівні сучасних вимог проводимо разом з батьками ремонтні роботи, замінена більша частина вікон на метало пластикові. Групи і кабінети оснащені зручними меблями, сучасним ігровим обладнанням. Ігрові зони збагачені атрибутами, які спрямовані на розвиток у дітей пізнавальних і психічних процесів. Ясла – садок підключений до мережі Інтернет, є свій сайт, комп’ютерна техніка. Активно залучаємо батьків до участі у житті ясла – садка. Традиційним стало проведення днів відкритих дверей, ярмарків - презентацій, спільних свят, зустрічей за « круглим столом», виставок, спортивних розваг. Садочок переможець огляду конкурсу « На краще подвір'я», відзначений у спортивних змаганнях « Крок до Олімпу», у музичному конкурсі «Крок до зірок». Вихованець старшої групи №4 Вовк Нікон нагороджений дипломом за 1 місце в змаганнях КАТА серед юніорів у віковій групі 5-6 років у чемпіонаті Херсонської області з карате (27.04.2013).

Колектив ясел – садка № 26 вболіває за долю країни та її нове покоління, і наша справа – сіяти ретельно, наполегливо і добре зерно проросте на добрій ниві добірним колосом.