«Літо, літечко прийшло –

 

 дітям радість принесло!» 

 «Ой підходьте діти-квіти,

будемо гостей стрічати

Та квіточки збирати,

Як квіти зберемо

У таночок всі підемо!»

14.06. 2019  року в першій  молодшій групі  №2 був проведений розважальний захід «Літо в гості завітало». Веселі таночки, цікаві рухливі вправи під музичний супровід, естафети дуже сподобалися дітям та залишили незабутні спогади.

 

 

День захисту дітей

«Літо - дітям на добро , на втіху»

Літо голубить малечу й дорослих довгоочікуваним теплом, тішить зір розмаїттям барв, надихає і дає наснагу. Літо – пора приємних емоцій та веселого відпочинку для дітей. 

ІІ тур міської спортакіади серед дошкільних закладів м. Херсона

«Крок до олімпу»

ІІ тур спартакіади став справжнім святом спорту, яке відбулося 20 травня 2019 року  на базі ЗДО 85.

 

Маленькі спортсмени дитячих садочків  змагалися за право стати найкращими у міських змаганнях «Крок до Олімпу». Дякуємо всім, хто приймав участь у підготовці та проведенні цього свята!

Тиждень безпеки дитини

В нашому садку пройшов тиждень безпеки життєдіяльності, а в логопедичній групі №3 «Дзвіночок» було проведено цікаві квести для дітей. На екологічному квесті вихователі ознайомили дітей з різноманіттям природи в цікавій ігровій формі, спонукали до спостережливості та аналізу, були маленькими дослідниками, де вчити дітей проводити досліди з продуктами харчування, робити висновок про шкідливу та корисну їжу, виховували шанобливе ставлення, бажання збереження та охорони природного середовища.

А на день здоровя відбулася незвичайна пригода від Людини-Павука, квест-гра з елементами геокешінга (гра проходить в режимі прогулянки на території дитсадка з використанням карти) та тімбілінгу (це форма організації фізкультурної розваги на повітрі та одне з нових напрямків, який в перекладі з англійської означає "будова, згуртування команди"). На меті пригоди було закріпити знання дітей про властивості води (смак, колір, запах, стан), закріпити назви різних професій (вміння відгадувати загадки), вміння визначати та поєднувати предмети й об'єкти за характерними ознаками, закріплювати знання дітей про тваринний світ. Розвивати у дітей логічне та аналітичне мислення, вміння орієнтуватися на місцевості по карті-схемі, визначати напрямок маршруту, інтерес до самостійного вирішення пізнавальних, творчих завдань. Розвивати швидкість, спритність, вміння долати перешкоди (мотузковий лабіринт),вміння співпрацювати у команді. Заохочувати дітей до фізичних вправ, бажання піклуватися про своє здоров’я. Продовжувати формувати у дітей такі якості, як уважність, винахідливість, кмітливість, дружбу, взаємодопомогу, вміння отримувати радість і задоволення від ігор розвиваючої спрямованості.

 

 

ДЕНЬ ВИШИВАНКИ ЗУСТРІЧАЄМО –

 

УКРАЇНУ ПРОСЛАВЛЯЄМО!

16 травня в закладі «Дюймовочка» №26 відбувся День вишиванки під гаслом «Вишиваночку люблю, її на свято одягну». Дрес-кодом дня була вишиванка, вся дітвора та дорослі замайоріли різнобарвними візерунками української вишивки.

 

Після святкового концерту відбувся флеш-моб «Моя вишиванка найкраща!», а у холі дитсадка була організована виставка вишивки «Кольори вишиванки».

«Наша безпека в наших руках»

 

Квест - гра з батьками

16.05.2019 р. в Антонівському ясла-садку №26 в групі «Ромашка» відбулась захоплююча квест-гра з батьками «Наша безпека в наших руках». Батьки разом з дітьми із задоволенням відгадували загадки про пожежну безпеку, активно і завзято відповідали на запитання. Всі разом грали в ігри «Хто швидше погасить пожежу»,  «Склади дорожній знак», «Можна і не можна», «Хто я?», «Небезпечні предмети інтер’єру », «Чистота навколо нас». Батьки виготовили плакати про правила безпеки: «Сам удома», «Правила дорожнього руху», «Небезпека у природі».

 

Квести сподобались як дітям, так і дорослим. 

Пам'ять серця

Хай літають   завжди голуби!

Сонечко яскраво   світить!    

Ми за те, щоб мир був Землі,          

 для дорослих і малих на цілім світі!

 

 З 6 по 11 травня 2019 року в дитсадку проходить тематичний тиждень, присвячений Дню пам’яті та примирення, святкуванню Дня Перемоги. У кожній групі пройшли тематичні заняття, бесіди: «9 Травня – День Перемоги». Метою проведення тематичного тижня  є сприяння вихованню в дітей дошкільного віку патріотичних почуттів, шанобливого ставлення до воїнів-визволителів, пам’яті про героїчне минуле нашого народу.

 

 

 

Спортивні змагання

«Крок до олімпу»

 

І тур

     Відбувся І тур міської спартакіади  «Крок до олімпу»  в  Антонівському ясла-садку №26.  Змагання серед вихованців груп «Бджілка», «Дзвіночок», «Соняшник», «Казка», «Ромашка» та «Калинка» відбулися у святковій атмосфері.  Загалом у спортивному святі взяли участь 67 вихованців, були запрошені батьки та вчителі ЗОШ №12.

Маленькі спортсмени  змагалися за право стати найкращими та взяти участь у ІІ турі  міських змагань «Крок до Олімпу».  Команди-учасники завзято змагались у різних конкурсах. Протягом змагань панувала атмосфера піднесеного настрою. Учасники по черзі виконували завдання під час  різноманітних естафет,  грали у веселі рухливі ігри.  Діти із задоволенням та азартом приймали участь у змаганнях, а  глядачі заохочували їх щирими оплесками та  підтримували всі без винятку команди.  Журі, до складу якого увійшли директор ясла-садка Гайдученко Тіна Іванівна,  вихователі  та представники батьківського комітету,  було важко виділити переможців серед учасників.Перемогла дружба!

 Діти та їх вихователі до справи підійшли по-дорослому відповідально, всі старалися, як могли і отримали бонус у вигляді гарного настрою.

 

Дякуємо всім, хто приймав участь у підготовці та проведенні цього свята.

Заняття –квест

 

«Природа нам як рідний дім»

29.03.2019 року в  старшій логопедичній групі №5 відбулось відкрите заняття у формі квесту «Природа нам як рідний дім». Завдання діти отримували від улюблених героїв мультсеріалу «Смішарики». Метою заняття було  збагачувати уявлення дітей про природне довкілля, правила природокористування, формувати уявлення про екологічний стан довкілля та його вплив на здоров’я людини. Розвивати логічне мислення, уяву, мовлення дітей. Виховувати повагу та бережливе ставлення до природного довкілля.

Перший міський фестиваль

«Літературні намистинки»

 

Вітаємо переможців першого міського фестивалю «Літературні намистинки» вихованців старшої логопедичної групи№5: Мачулку Златославу, Павленко Світлану, Добрянського Єгора, Омельчук Юлію, та вихованку середньої логопедичної групи№3 Гришину Софію!

Відкрите  логопедичне заняття з грамоти:

 

«Подорож у Місто букв»

  Логопед  ясла – садка №26 Зюзіна Віра Василівна 20.03.2019р. провела відкрите підсумкове заняття з грамоти «Подорож у Місто букв», під час якого використала нетрадиційні способи формування та розвитку мовленнєвої функції у дітей: казкотерапию комплексно з релаксацією, психогімнастикою, елементи мнемотехніки,  пісочної терапії. Педагоги ясла-садка стали свідками перетворення малечі на героїв казкової подорожі в Місто букв, в якому бешкетує  вередливий Буквоїд . Крім обов'язкових елементів заняття логопед вводила додаткові: імітацію рухів, творчі завдання, словотворчість, ігри та  вправи з розвитку пізнавальних процесів, релаксацію. Додаткові елементи з використанням мультимедійного обладння доповнювали зміст заняття й були спрямовані на всебічний і гармонійний розвиток дитини.

 

 Таким чином, поєднання казкотерапії з традиційними формами роботи, правильне використання наочності та мовленнєвого матеріалу дає найефективніший результат в корекції мовлення, робить корекційно - розвивальне навчання дітей в логопедичній групі більш доступним та ефективним, допомогає розвинути усі вищі психічні функції, сприяє швидшому та глибшому засвоєнню навчального матеріалу.

13 березня – День визволення Херсона

від фашистських загарбників

 Все далі линуть у давнину запеклі сорокові минулого століття, але пам’ять про справжніх героїв Великої Вітчизняної досі бентежить серця сучасників. Пам’ятна сторінка нашої історії – відзначення дати 13 березня. Про лихоліття Вітчизняної війни сьогодні згадали вихователі нашого ясла-садка, вони разом з дітьми логопедичних груп №3 і №5 взяли участь у церемонії покладання квітів до пам’ятника Невідомому солдату та Алеї Слави.
   «Пам’ять про  славні вчинки  визволителів  жива. Це означає, що свобода, незалежність, високий патріотизм і пам’ять про близьких завжди буде на першому плані. Наші славні ветерани зробили для нас та наших дітей безцінний дар – свободу. За це їм щира вдячність і велика шана», - наголосила директор Антонівського ясла-садка №26 Тіна  Іванівна Гайдученко.

Флешмоб

 

«Шевченко єднає»

         Протягом тижня з 11.03.2019 по 15.03.2019 в  Антонівському ясла-садку № 26 пройшов ряд заходів, присвячених вшануванню пам`яті великого українського поета  Тараса Григоровича Шевченка, серед яких заняття, присвячені творчості митця, бесіди з дітьми, консультації для батьків тощо. Засвідчуючи   любов до творчості Генія українського народу, вихователі логопедичних груп організували флешмоб «Шевченко єднає», під час якого діти створили плакат співпраці «Молодий кобзар».Фіналом флешмобу  було  читання поезії  Т.Г. Шевченка.

Прийоми  лікувальної фізкультури

 

в інклюзивній групі

        Важливий момент допомоги дитині з ООП – забезпечення оптимального розвивального середовища . За допомогою обладнання встановленого в інклюзивній групі №4 вихователі та асистент вихователя можуть застосовувати прийоми лікувальної фізкультури з Алісою Петровською, яка має діагноз ДЦП.  Розлади рухової функції часто виражаються в слабкості деяких м'язових груп, а подібні заняття можуть дозволити дитині більше координувати свої рухи, по можливості випрямити ходу, поліпшити повороти шийного відділу.

Основні напрямки та цілі занять:

·        приведення м'язової системи в нормальний тонус, зміцнення нерозвиненої і ослабленої мускулатури;

·        поліпшення рухів в суглобах;

·        розвиток координаційних функцій, вміння підтримувати рівновагу;

·        розробка навичок самостійної зміни положень тіла (стояння, сидіння, пересувань);

·        активізація рухових функцій (рухливі ігри, розвиток реакції);

 

·        розвиток самостійності, прищеплення побутових і трудових навичок.

«Екскурсія до музею Зими»

 

    1 березня 2019 р.  було проведено відкритий перегляд  підсумкового заняття з розвитку мовлення «Екскурсія до музею Зими» . Вихователь - Шевчук Олена Василівна провела заняття з використанням  методики мнемотехніки з підгрупою дітей  середньої логопедичної групи  №3. 

«Качина подорож»

відкрите заняття в І молодшій групі №2

      

1 березня 2019 р.  в нашому садочку було проведено  відкрите заняття в ясельній групі "Качина подорож" .  Вихователь Лось Наталія Анатолівна розповіла дітям про свійських птахів, показала ілюстрації та разом з малечею здійснила веселу подорож. Діти з цікавістю слухали вихователя, брали активну участь у завданнях та дидактичних іграх.

Міський  конкурс  дитячої творчості

 

«Світ очима дітей»

22.02.2019 року в Антонівському ясла- садку  відбувся І відбіроковий тур  міського  конкурсу  дитячої творчості «Світ очима дітей» - конкурс дитячих малюнків на тему: «Про що я мрію».  У конкурсі взяло участь 45 учасників. Переможці візьмуть участь у ІІ турі міського конкурсу.

Бринить-співає наша мова

В Антонівському ясла-садку №26 в логопедичній групі №5 відбувся виховний захід до Дня рідної мови, в якому взяли участь 14 вихованців, 2 вихователя, вчитель-логопед та батьки.

 

Мета свята –привернути увагу дітей до того, що кожний народ шанує свою власну мову. Наша мова- українська, славиться своїм багатством та милозвучністю. Діти переконалися в цьому, читаючи напам`ять вірші українських поетів: В. Сосюри, Т. Шевченка, Н. Забіли. Влучні українські слова стали в нагоді під час веселих рухливих народних ігор «Подоляночка» та «Мак», в які діти заграли разом з батьками. На завершення свята пролунала пісня на слова видатного поета Т. Г. Шевченка «Зацвіла в долині червона калина». Всі учасники дійства отримали задоволення та щире переконання в тому, що , де звучить рідна мова – там живее український народ, 

Мова моя барвінкова

 

 

20 лютого 2019 року в середній логопедичній группы № 3 пройшло тематичне заняття «Мова моя барвінкова»,  приурочене до Дня рідної мови. На ньому діти почули легенду про заснування нашої держави, складали пазли про українців, вчили вірш за допомогою мнемотехніки, декламували вірші про українську мову, скрадали речення про Україну,вчились пояснювати народні прислів’я, грали в народну гру «Панас», дізнались про український одяг, виготовили оберіг для нашої групи – вінок.

Таким чином ми поглибили знання дітей про красу і силу рідної мови. Розвивали мовлення, пам'ять, увагу, мислення, творчість, самостійність, вчились обґрунтовувати свої думки, доводити твердження. Виховували у дітей бажання спілкуватися рідною мовою, почуття патріотизму, національної гордості за свій народ та його культурні надбання, любов до Батьківщини.

   13 лютого 2019 року в нашому ясла-садку "Дюймовочка" святкували славне свято Стрітення.

В народі це свято означає зустріч Зими із Весною. Важається, що саме цього дня, якщо зима переможе, то ще буде холодно, а якщо весна – то дні ставатимуть теплішими. Наші малята із задоволенням приймали участь у святковому дійстві.

Із цього двобою Весна вийшла переможницею, звичайно ж, завдяки підтримці наших вихованців.

 

Свято  подарувало гарний настій, задоволення дітям і фотографії на згадку.

 «Добро починається з тебе»

В Антонівському ясла-садку  на благодійному ярмарку збирають гроші на лікування дитини

В Антонівському ясла-садку  №26 сьогодні відбувся благодійний ярмарок «Добро починається з тебе». Його організував колектив ЗДО та батьки маленьких вихованців заради збору коштів для важко хворого хлопчика Єгора Гончарова. На ярмарок батьки та колектив садочка приготували багато речей ручної роботи: різного роду сувеніри, іграшки, дитячі поробки. Кошти виручені на ярмарку передадуть мамі Єгора.

Інтегроване заняття

з пріоритетом

 

мовленнєвих та логічних завдань

31 січня 2019 року в  другій молодшій групі №6 «Ромашка» відбулося заняття «Зимонька-зима».  Батьки вихованців та педагоги ясла-садка стали свідками перетворення малечі на героїв казкової подорожі до лісу. Крім обов'язкових елементів заняття вихователь Шаптурова Лариса Василівна вводила додаткові: імітацію рухів, творчі завдання, словотворчість, ігри та  вправи з розвитку пізнавальних процесів, релаксацію. Додаткові елементи доповнювали зміст заняття й були спрямовані на всебічний і гармонійний розвиток дитини. Наприклад, фізкультурні паузи, у яких відбувалися взаємодії мови і рухів, допомагали дітям зняти емоційну напругу і переключитися на наступні завдання. Такий  творчий підхід до проведення занять ефективно сприяє розвитку дитини, робить навчання більш доступним та ефективним, допомогає розвинути усі вищі психічні функції, сприяє швидшому та глибшому засвоєнню навчального матеріалу.

Новорічна  виставка

       Новорічні свята, мабуть , найсвітліші свята в нашому повсякденному житті. Їх люблять і діти, і дорослі.  У ці дні всі ми  стаємо в глибині душі маленькими дітьми, які чекають приходу Діда Мороза з мішком подарунків. І неважливо, що ми давно не віримо в цього сивого дідуся, але щороку ми намагаємося зробити свято веселим і безтурботним не тільки вдома, але й в дитячому садку. Саме з такою метою і була організована виставка новорічно- різдвяних  композицій молодшій групі №7. Композиції були виготовлені з різних матеріалів. У цій виставці приймали участь  батьки разом з дітьми. Всі були задоволені результатом.

Веселі новорічні свята

        В усіх вікових групах Антонівського ясла-садка №26 відбулись яскраві та веселі новорічні ранки.  Діти подорожували в різні країни, були в аеропорту,в цирку,  в лісі, подорожували по казках. Ніхто не залишився без подарунків та гарного настрою!

"Зимонька - зима"

Квест гра

В Антонівському ясла-садку №26 в групі №6 «Ромашка»  була проведена  квест гра за участі дітей та батьків.  Сюжет гри був пов`язаний з пізнавальною екологічною діяльністю.  Всі учасники із задоволенням  відгадували загадки, грали в ігри: «Прикрась ялинку», «Сніжки».  Під час заходу був проведений майстер-клас «Новорічна ялинка своїми руками».  Батьки разом з дітьми навчились швидко , просто  і безпечно виготовляти ялинку з паперу. Така новорічна ялинка може прикрасити стіну, двері або вікно, а також збереже довкілля  і наповнить дім чудовим настроєм!

«Запалюємо зорі до дня  

Святого Миколая»

   14 грудня 2018 року  у логопедичній групі  № 3 відбулася командна квест гра « Запалюємо зорі до дня Миколая». В грі батьки працювали разом зі своїми дітьми: шукали чарівні згортки- завдання.  За допомогою їх вони знаходили і запалювали зірки, щоб освітити шлях для Святого Миколая.

«У веселій і казковій атмосфері разом зі Сніговою бабусею ми ліпили сніговика, прикрашали ялинку, шукали  новорічний костюм, вгадували маски, прищеплювали прищіпки», - діляться враженнями батьки.

 Таким чином батьки вчились, як можна проводити час, граючись з дітьми весело і невимушено вдома під час новорічних свят, використовуючи підручні предмети: коробки, прищепки, елементи одягу, новорічні іграшки і т.д. А діти вчились працювати в команді, допомагати один одному, бути чесними, турботливими, щирими і вірити в краще майбутнє.

  В кінці гри всі отримали подарунки за досягнення мети – зробити добру справу – засвітити зірки.

 

В очікуванні казкових новорічних свят

«В доброті і любові

зростаємо разом»

Напрямки роботи

 

інклюзивної групи «Соняшник»

Антонівського ясла-садка №26

 

У 2018-2019 н.р. в Антонівському ясла-садку розроблена чітка система роботи з дітьми з особливими освітніми потребами, враховуючи вік дітей, вимоги корекційних програм та особливості організації освітньої роботи в умовах інклюзивної освіти. Наш заклад освіти співпрацює з Херсонським інклюзивно-ресурсним центром, в якому працюють: корекційні педагоги, практичні психологи, вчителі-логопеди тощо. В основу інклюзивної освіти дошкільників покладена ідеологія, яка виключає будь-яку дискримінацію дітей з особливими освітніми потребами, забезпечує рівноцінне ставлення до них, але створює спеціальні умови для їх перебування в ЗДО.

        Напрямки інклюзивного навчання та виховання

в групі "Соняшник":

·        Заняття з психологом

·        Сенсорна інтеграція

·        Використання здоров`язбережувальних технологій

·        Су-джок терапія

·        Кольоротерапія

·        Пісочна терапія

·        Розвиток мовлення:

ØЗаняття з логопедом

ØДихальна гімнастика

ØАртикуляційна гімнастика

ØПальчикова гімнастика

 

  Впровадження інклюзивної форми навчання та виховання - це крок назустріч дитині, це нові підходи до навчання дітей з особливостями психофізичного розвитку.

«Всі на ярмарок!»

2 листопада в нашому дитячому садочку "Дюймовочка" відбувся святковий осінній ярмарок з танцями, піснями, розвагами, смачними смаколиками та виставкою осінніх поробок.

Екологічний патруль

 

Антонівського ясла-садка № 26

Педагоги Антонівського ясла-садка № 26 постійно  залучають  дошкільнят  до  практичної  діяльності та  безпосереднього  спілкування  з природою.  Саме  це  і  спонукало  вихователів логопедичної групи «Бджілка»  створити  справжній екологічний патруль зі своїми вихованцями, адже у долі природи – наша доля, і ми повинні зробити усе для того, щоб допомогти рідній природі. Задумуючись над екологічними проблемами , перш за все потрібно дбати про чистоту тієї території, на якій ми проживаємо. Патруль обходить територію дитячого садка, відмічає об'єкти, які потребують охорони, вживає заходів щодо їх виявлення.

 

 23 жовтня 2018 р. екологічний патруль Антонівського ясла-садка № 26 вирушив до Олешківського лісу. Вихователі знайомили малят з правилами поведінки в природі, вчили  захищати, доглядати не тільки рослини, а й усіх „друзів” лісу: мурашок, метеликів, птахів, тварин. Діти прибрали та посортували сміття, повісили декілька годівничок з пригощанням для пернатих друзів. Саме такі практичні дії закладають основи відповідального та дієвого ставлення до навколишнього природного середовища, виховують любов, чуйність, доброзичливе ставлення до рідної  природи.

Потрійне свято

        День захисника України — це свято, що відзначається в нашій державі 14 жовтня у день Покрови Пресвятої Богородиці водночас з Днем Українського козацтва. 12 жовтня 2018 р.в Антонівському ясла-садку №26 відбувся урочистий захід. Вихованці взяли участь у козацьких розвагах, заспівали народні пісні, виконали запальні  українські таночки. В нашому ясла-садку  завжди шанують звичаї, тут традиційно проводять національні українські свята з метою формування різнобічно розвиненої, духовно багатої, оптимістично та патріотично налаштованої особистості.

 

Педагоги ясла-садка сподіваються, що  позитивні  емоції, пережиті  під час відзначення Дня захисника України, сприятимуть підвищенню  патріотизму малят, вихованню в них почуття  гордості за рідну землю, бажання  примножувати  її красу і здобутки!

«Будь природі другом!»

Екскурсія до гідропарку

11 жовтня 2018  педагоги Антонівського ясла-садка №26 логопедичної групи №5  та групи №4 організували екскурсію до гідропарку.

 

    Успішність розвитку дошкільників при вивченні природи рідного краю стає можливою за умови їх активної взаємодії з навколишнім світом емоційно-практичним шляхом, тобто через різні види діяльності, властиві дошкільному віку. Діти із задоволенням знайомилися з рослинним та тваринним світом гідропарку, спостерігали за ознаками осені. Вихователі спонукали дітей цінувати красу природи, виховували  у них бережливе та турботливе ставлення до всього живого.

«Майстер- клас для мам і тат:

як вчити грамоті малят»

Навчання грамоти справа непроста, якщо не знаєш з чого почати. Саме це актуальне для батьків старшої логопедичної групи №5  питання розглянули педагоги нашого ясла- садка, провівши цікавий  майстер-клас 28 вересня 2018р.  В заході взяли участь 15 дітей, 18 батьків, 2 вихователя, вчитель-логопед та музичний керівник. Навчання елементів грамоти відбувається на основі розвитку усної мови дітей (звукова культура, словникова робота, формування граматично правильної мови, навчання розповідання та ін.) Одночасно слід працювати над розвитком спостережливості, пам’яті, мислення, уваги дитини. Вихователі та вчитель-логопед будують свої заняття так, щоб діти включались в активну пізнавальну діяльність, самостійно розв’язували поставлені перед ними завдання. Для цього широко використовують проблемні ситуації з розв’язанням мовних логічних задач, дидактичні вправи та ігри, що продемонстрували батькам. Спільне виконання поставлених завдань надихнуло як дітей, так і батьків, подарувало всім гарні емоції. Водночас педагогам вдалося донести важливість взаємодії з дитиною під час навчання, показати  доступні методи та прийоми навчання грамоти дітей старшого дошкільного віку.

Святкова екскурсія

 

на День дошкілля

27 вересня у Херсоні відбувся святковий захід, присвячений Всеукраїнському Дню дошкілля. У заході взяли участь діти та вихователі дитячих садків м.Херсона, серед яких були представники і нашого Антонівського ясла – садка №26 –а саме: старша логопедична група «Бджілки» та інклюзивна група «Соняшники».

 

Локацією події стала вулиця Суворова. Малечу на святі чекали запальні танці, творчі майстер-класи з декоративно-ужиткового мистецтва, показові спортивні виступи, флешмоб  «Щасливе дитинство» та благодійна акція збору коштів для відділення патології новонароджених дітей Херсонської дитячої обласної клінічної лікарні. Вихователів дитячих садків  із Всеукраїнським Днем дошкілля привітав Володимир Миколаєнко. Він зауважив, що вихователі щоденно прикладають чимало зусиль, аби виростити гідне молоде покоління. "Ви бачите у дітях маленьку талановиту багатогранну особистість, багато працюєте, щоб сформувати її,-  зазначив міський голова, - за що вам великий уклін".

"Ми - майбутні першокласники"

 

Екскурсія до школи №12

24.09.2018 р. діти старшого дошкільного віку логопедичної групи №5  відвідали загальноосвітню школу №12. Екскурсія пройшла у рамках забезпечення наступності між дитячим садочком та школою.

 

Для малечі відкрився шкільний світ, який зачаровував їх кожної миті. Це була незабутня подорож по коридорах, класах, їдальні, актовій та спортивній залах, бібліотеці. Дошкільнята розглядали виставки дитячих робіт; завітали до класу, де мали змогу відчути себе справжніми першокласниками.

«Хто працює в дитсадку?»

19.09.2018 в старшій логопедичній  групі  №5 відбулася екскурсія  до харчоблоку, пральні та медичного кабінету  ЗДО.  Дітей радо зустріли всі працівники дитсадка. Кухар Тетяна Леонідівна  цікаво розповіла про свою працю, свої обов’язки. Після того, діти мали можливість поспостерігати як готуються оладки з печинки. Праля Ларіса Камаєвна показала, де і як перуть білизну, розповіла про важливість дотримання чистоти. Медична сестра ознайомила дітей зі своїм робочим місцем та провела бесіду «Здоров’я – найцінніший скарб».  Від екскурсії діти отримали неабияке задоволення!

«Вирушаємо у Країну знань! »

 

     1 вересня 2018 року в Антонівському ясла-садку №26 традиційно відзначили яскравим та веселим святом для дітей та батьків. В заході взяли участь 160 вихованців та понад 50 батьків.

 

     У країну знань малята вирушили разом з казковими героями – Мальвіною та Буратіно, які підготували  багато різноманітних ігор та змагань. Діти, прощаючись із літньою порою, покатались на яскравій каруселі, зібрали врожай херсонських кавунів, показали свої знання  з логіки та математики, відгадуючи загадки та уважно виконуючи завдання. І, звичайно, запальні таночки та веселі пісні, які виконали вихованці, супроводжували все свято. Радісні та натхненні вирушили діти у Країну знань. Бажаємо їм успіхів та здоров’я !

В нас гостює справжнє літо!

Настала тепла пора. Сонце, свіже повітря, цікаві ігри, спортивні змагання, радісна і дружня атмосфера – формула доброго здоров'я і позитивного настрою малят.
Розуміючи це, педагоги нашого дошкільного закладу приділяють значну увагу руховій діяльності вихованців не лише на фізкультурних заняттях, а й під час ігор, прогулянок, дозвілля тощо. Кожна прогулянка є насиченою, активною, цікавою і розвивальною.
У літній час значна увага приділяється проведенню на свіжому повітрі ігор з піском, водою, експериментальній діяльності . Так, вихованці середньої групи № 8 досліджували властивості води: виготовляли кольоровий лід та навіть малювали ним на асфальті.
Наші вихованці зростають вправні, спритні, кмітливі, а головне – здорові і щасливі!

1 червня – День захисту дітей

1 червня відзначати День захисту дітей – добра традиція для ясла-садка  «Дюймовочка». Цього дня малеча чекала з нетерпінням. Дітки з задоволенням відправились у країну Дитинства, де на них чекали зустрічі з веселими клоунами Гошею і Тошею, разом  з якими вони  грали в цікаві ігри, веселились, співали та танцювали!

А підсумком яскравого свята став конкурс малюнків на асфальті.

Бесіда з предстаниками підрозділу пожежних

Дніпровського районного відділу м. Херсона

 

«Вогонь – друг, вогонь – ворог»

 25 травня 2018 р. в  Антонівський ясла-садок №26 «Дюймовочка»  Херсонської міської ради завітали пожежники  підрозділу  Дніпровського районного відділу  м. Херсона ГУ ДСНС України у Херсонській області  , які провели бесіду щодо пожежної безпеки з вихованцями: «Вогонь – друг, вогонь – ворог».

 

     Пожежники розповіли дітям про те, що вогонь здавна є другом людини, що він допомагає їй обігріватися і одягатися, з його допомогою людина готує собі їжу, вогонь рухає техніку, допомагає людині проникнути в таємниці космосу. Наголосили на тому, що вогонь може стати і жорстоким ворогом, якщо з ним необережно поводитись, він виходить з-під контролю людини, може знищити міста і села, будинки, ліси, урожаї, все, що зустрінеться на його шляху, часто у вогні пожеж гинуть люди.

Подяка всім учасникам від ЗДО № 26 за участь

 

у  велофлешмобі

Життя - це рух, рух - це спорт!

Рухайся більше – проживеш довше!

         18.05.2018 р. прикрашені  кульками, прапорцями, квіточками, стрічками, оснащені звуковими сигналами велосипеди,  учасники з емблемами  садочків та  плакатами спортивного змісту -    саме так відбувався велофлешмоб, який  проводиться вже другий рік поспіль у місті Херсоні.

 

         Висловлюємо щиру подяку за участь та підтримку ЗДО №26 родинам Дроботів, Раковичей та Чорпита, які прийняли активну участь у велофлешмобі, покликанному  об’єднати всіх небайдужих до велоспорту – спортсменів, любителів активного способу життя, глядачів та вболівальників. 

Тиждень безпеки дитини

Вистава

«Вовк та семеро козенят»

          З 14 травня 2018 року в Антонівському ЗДО №26 розпочався «Тиждень безпеки дитини». Педагогічний коллектив дуже відповідально поставився до організації виховних заходів,  девізом яких взяли рядки: «Нема нічого кращого на світі, ніж дивне щастя житии на Землі!» Адже дуже важливо донести до свідомості дитини знання з особистої безпеки та захисту, розуміння того, що найцінніше, що є в людини – це життя, тому необхідно берегти його. Так, в логопедичній групі №5 вихователі разом з дітьми інсценували українську народну казку «Вовк та семеро козенят» для дітей молодших та ясельних груп. Діти на власному досвіді переконались, як небезпечно спілкуватись з незнайомцями та застосували знання безпечної поведінки. Також були проведені різноманітні дидактичні ігри: «10 правил безпеки», «Безпечно- небезпечно», «Будь обережним», бесіди: «Бережи своє життя», консультації для батьків: «Особиста безпека дитини» тощо. Таким чином, подібні заходи формують у дітей безпечну для особистого здоров`я  і здоров`я  оточуючих поведінку.

Привітали з Великоднем

 

працівників ясла-садка №26

Сьогодні Антонівський селищний голова Ігор Семенчев відвідав дитячі садочки та привітав всіх працівників ясла-садків з наступаючим світлим святом Пасхи.

Привітали зі світлим святом Пасхи

 

ветеранів ясла-садка №26

Впровадження в практику курсу

 

 «Херсонський віночок. «Культура добросусідства»

В Антонівському ясла-садочку №26 дошкільнята разом з батьками створювали традиційні пасхальні вироби. За допомогою картоплі, яку перетворили на «штампи» з декоративним узором, діти та дорослі намалювали писанки, передаючи  в них світ доброти та символ продовження життя на землі.

Під час родинного заходу батьки та їх діти змагалися, хто швидше утворить орнамент на великодньому яйці: прикрасою, якого були квіти, листочки, рисочки та пташечки.

Християнські свята: а саме Пасха, дарують нам великі позитивні емоції, адже збираючись разом, ми працюємо в атмосфері злагоди і вчимося не тільки традиціям нашого народу,  а й взаємодії    між дитиною та дорослим.

Зі святом!

                         Вихователі старшої логопедичної групи №3

                        Антонівськиї я/с №26

                        Калініченко Т.О.

 

 Шевчук О.В.

"В гості до лісовичка"

Інтегроване заняття

в ІІ молодшій групі

В четвер, 15.02.2018 р. , відбулося відкрите заняття для батьків «В гості до лісовичка». Діти з цікавістю подорожували до лісу, де зустрілися з казковим героєм. Малеча з радістю виконувала завдання, запропоновані  Лісовичком: прибирали та сортували сміття, залишене в лісі, шукали та годували диких тварин, пригощали насіннячком пташок. А на завершення подорожі діти пальчиками намалювали гарні кущики калини, а Лісовичок подарував їм корисний калиновий чай для зміцнення здоров’я. Підготувала і провела заняття, вихователь Кириченко Тетяна Вадимівна.

Батьківська світлиця:

«Зимовий калейдоскоп»

(розвага та майстер-клас для батьків старшої групи)

18.01.2018 року у старшій групі №6 "Ромашка" відбулась розвага "Зимовий калейдоскоп", де діти разом з батьками згадали традиції українського народу: колядування та  щедрування. Святкові посівальні пісні виконували і дорослі і діти.

  Після розваги для батьків був організований майстер-клас по виотовленню чудових ангелочків з паперу. Всі отримали радість та задоволення від спільних заходів.

Свято починається-

ялинка прикрашається!

Майстер-клас для батьків

                      

 І діти, і дорослі чекають свята Нового року. А яке ж свято без красуні ялинки? Як можна прикрасити на новорічні свята свою оселю, не рубаючи ялинки?

 В старшій групі "Ромашка" відбувся майстер- клас по виготовленню "Ялинки". Батьки разом з дітьми за допомогою дитячих долоньок,  кольорового паперу, ножиць та фантазії виготовили ялинку та прикрасили її різнокольоровими кульками. Діти з батьками працювали завзято, з цікавістю, кожна родина отримала гарну новорічну прикрасу до свята.

Екологічна виставка

"Краса зі сміття"

                      

Діти пізнають світ з відкритою душею  і сердцем, і те, яким буде ставлення дитини до цього світу, чи навчиться вона бути господарем, любити і розуміти природу, сприймати її як частину себе, як частину довкілля залежить від прикладу дорослих. В старшій групі №6 пройшла виставка "Краса зі сміття", для якої діти разом з батьками виготовили поробки зі сміттєвих відходів. Діти розуміють, що сміття дуже шкодить довкіллю, а отже в дорослому житті будуть керуватися екологічними правилами, які запамятали ще з дитинства.

"Ти найкращий в світі тато"

                      

"Ти найкращий в світі тато"- такими словами вітали рідних татусів діти. Адже 6  грудня до них завітало довгоочікуване свято. Батько - це друге крило любові до дитини. Його роль у вихованні донечок і синочків надзвичайно важлива. Тому саме для мужніх, добрих татусів вихованці середньої групи "Калинка" підготували подарунки.

День Збройних сил України

                                   в Антонівському ясла-садку №26

 6 грудня 2017 року в Антонівському ясла-садку №26 з нагоди Дня Збройних сил України відбувся ряд святкових заходів. Зокрема, в логопедичній групі №5 діти зустрілися з військовими, які несуть службу в Херсонській військовій частині №1836. Діти дізналися, що в армії важлива кожна професія. Радіотелеграфіст Черкасова Віра Петрівна повідомила дітям про значимість своєї роботи для оборони країни. Начальник штабу Черкасов Максим Миколайович розповів про службу військових, зазначив, що необхідно бути відповідальним, дисциплінованим, мужнім, а найголовніше – любити свою країну, відважно ставати на її захист. Діти зацікавлено слухали розповіді військових, розглядали форму, дізнавалися про будні захисників.

   Такі заходи сприяють формуванню патріотичних почуттів у дошкільників, виховують у дітей почуття гордості за Україну, бажання віддано служити своїй державі та захищати її.

Виставка поробок

                                   "Сміття може бути іграшкою"

В нашому садочку в групі №7 батьки разом з дітьми підготували чудові поробки з побутових відходів та бросового матеріалу. Вихователі оформили виставку поробок на тему "Сміття може бути іграшкою".

Виставка

                                   "Життя без сміття"

       В ясельній групі №2 відбулась виставка, присвячена актуальній темі: «За життя без сміття», метою якої було привернути увагу до актуальної екологічної проблеми сучасності – засміченості, з’ясувати як впливає погана екологія на здоров’я людини;
знайти шляхи подолання проблеми. В Україні під цілими горами сміття вмирає земля. На якій можна було б вирощувати хліб та сади, а підземні води забруднюються настільки, що жителі сіл черпають зі своїх колодязів не воду, а рідину, часту не придатну для пиття. Люди сьогодні стурбовані тим, що небезпечні речовини зі сміттєзвалища можуть потрапляти до грунтових вод, створюючи проблеми для майбутнього. Окрім звалищ офіційних, за які відповідають певні служби, існують так звані стихійні. Неодноразово ми бачимо їх за містом і навіть у самому місті, у дворах чи лісопаркових зонах. За них часто взагалі ніхто не відповідає, і мішанина з різноманітних видів сміття  розкладається (чи не розкладається) просто неба, отруюючи повітря, воду й землю. Все це змушує нас змінити наше ставлення до відходів. Так далі тривати не може. Багато людей не знають, яка частина того, що  вони використовують, стає відходами.Люди повинні розумно розпоряджатися тим, що приносять в свій дім. Розумне використання ресурсів
має увійти у повсякденну звичку.

Майстер –клас для батьків

 

«Родинне дерево»

       Родина посідає  особливе місце у житті людини. Інтерес до свого минулого, своїх коренів, знання того, звідки ти родом - це природно для кожної людини. Сім'я - джерело любові, поваги, солідарності та прихильності, те, на чому будується будь-яке цивілізоване суспільство.

7 листопада 2017р. в Антонівському  ясла -  садку №26 пройшов цікавий захід для дітей та батьків: майстер-клас по створенню родинного дерева «Наша велика родина» ,  метою якого було розширити, поглибити уявлення дітей про сім’ю, родину, рід познайомитися з історією створення і розвитку кожної сім'ї; показати необхідність знання свого родоводу; сприяти встановленню більш тісних взаємин дітей і їх батьків.

        В атмосфері сімейного затишку діти із захопленням допомагали батькам створювати родинні дерева, використовуючи фотокартки всіх членів родини, з цікавістю слухали розповіді про своїх прадідусів та прабабусь. Батьки отримали масу порад і рецептів щодо складання родоводів, усвідомили значущість цієї роботи. У них з'явилася гордість за своїх предків, бажання бути не гірше, відповідальність перед ними і своїми дітьми.

 

        Висновок, який зробили для себе всі учасники заходу: треба шанувати свій рід та жити так, щоб продовжити ті добрі справи, що їх робили наші предки.