Мова моя барвінкова

 

 

20 лютого 2019 року в середній логопедичній группы № 3 пройшло тематичне заняття «Мова моя барвінкова»,  приурочене до Дня рідної мови. На ньому діти почули легенду про заснування нашої держави, складали пазли про українців, вчили вірш за допомогою мнемотехніки, декламували вірші про українську мову, скрадали речення про Україну,вчились пояснювати народні прислів’я, грали в народну гру «Панас», дізнались про український одяг, виготовили оберіг для нашої групи – вінок.

Таким чином ми поглибили знання дітей про красу і силу рідної мови. Розвивали мовлення, пам'ять, увагу, мислення, творчість, самостійність, вчились обґрунтовувати свої думки, доводити твердження. Виховували у дітей бажання спілкуватися рідною мовою, почуття патріотизму, національної гордості за свій народ та його культурні надбання, любов до Батьківщини.

   13 лютого 2019 року в нашому ясла-садку "Дюймовочка" святкували славне свято Стрітення.

В народі це свято означає зустріч Зими із Весною. Важається, що саме цього дня, якщо зима переможе, то ще буде холодно, а якщо весна – то дні ставатимуть теплішими. Наші малята із задоволенням приймали участь у святковому дійстві.

Із цього двобою Весна вийшла переможницею, звичайно ж, завдяки підтримці наших вихованців.

 

Свято  подарувало гарний настій, задоволення дітям і фотографії на згадку.

 «Добро починається з тебе»

В Антонівському ясла-садку  на благодійному ярмарку збирають гроші на лікування дитини

В Антонівському ясла-садку  №26 сьогодні відбувся благодійний ярмарок «Добро починається з тебе». Його організував колектив ЗДО та батьки маленьких вихованців заради збору коштів для важко хворого хлопчика Єгора Гончарова. На ярмарок батьки та колектив садочка приготували багато речей ручної роботи: різного роду сувеніри, іграшки, дитячі поробки. Кошти виручені на ярмарку передадуть мамі Єгора.

Інтегроване заняття

з пріоритетом

 

мовленнєвих та логічних завдань

31 січня 2019 року в  другій молодшій групі №6 «Ромашка» відбулося заняття «Зимонька-зима».  Батьки вихованців та педагоги ясла-садка стали свідками перетворення малечі на героїв казкової подорожі до лісу. Крім обов'язкових елементів заняття вихователь Шаптурова Лариса Василівна вводила додаткові: імітацію рухів, творчі завдання, словотворчість, ігри та  вправи з розвитку пізнавальних процесів, релаксацію. Додаткові елементи доповнювали зміст заняття й були спрямовані на всебічний і гармонійний розвиток дитини. Наприклад, фізкультурні паузи, у яких відбувалися взаємодії мови і рухів, допомагали дітям зняти емоційну напругу і переключитися на наступні завдання. Такий  творчий підхід до проведення занять ефективно сприяє розвитку дитини, робить навчання більш доступним та ефективним, допомогає розвинути усі вищі психічні функції, сприяє швидшому та глибшому засвоєнню навчального матеріалу.

Новорічна  виставка

       Новорічні свята, мабуть , найсвітліші свята в нашому повсякденному житті. Їх люблять і діти, і дорослі.  У ці дні всі ми  стаємо в глибині душі маленькими дітьми, які чекають приходу Діда Мороза з мішком подарунків. І неважливо, що ми давно не віримо в цього сивого дідуся, але щороку ми намагаємося зробити свято веселим і безтурботним не тільки вдома, але й в дитячому садку. Саме з такою метою і була організована виставка новорічно- різдвяних  композицій молодшій групі №7. Композиції були виготовлені з різних матеріалів. У цій виставці приймали участь  батьки разом з дітьми. Всі були задоволені результатом.

Веселі новорічні свята

        В усіх вікових групах Антонівського ясла-садка №26 відбулись яскраві та веселі новорічні ранки.  Діти подорожували в різні країни, були в аеропорту,в цирку,  в лісі, подорожували по казках. Ніхто не залишився без подарунків та гарного настрою!

"Зимонька - зима"

Квест гра

В Антонівському ясла-садку №26 в групі №6 «Ромашка»  була проведена  квест гра за участі дітей та батьків.  Сюжет гри був пов`язаний з пізнавальною екологічною діяльністю.  Всі учасники із задоволенням  відгадували загадки, грали в ігри: «Прикрась ялинку», «Сніжки».  Під час заходу був проведений майстер-клас «Новорічна ялинка своїми руками».  Батьки разом з дітьми навчились швидко , просто  і безпечно виготовляти ялинку з паперу. Така новорічна ялинка може прикрасити стіну, двері або вікно, а також збереже довкілля  і наповнить дім чудовим настроєм!

«Запалюємо зорі до дня  

Святого Миколая»

   14 грудня 2018 року  у логопедичній групі  № 3 відбулася командна квест гра « Запалюємо зорі до дня Миколая». В грі батьки працювали разом зі своїми дітьми: шукали чарівні згортки- завдання.  За допомогою їх вони знаходили і запалювали зірки, щоб освітити шлях для Святого Миколая.

«У веселій і казковій атмосфері разом зі Сніговою бабусею ми ліпили сніговика, прикрашали ялинку, шукали  новорічний костюм, вгадували маски, прищеплювали прищіпки», - діляться враженнями батьки.

 Таким чином батьки вчились, як можна проводити час, граючись з дітьми весело і невимушено вдома під час новорічних свят, використовуючи підручні предмети: коробки, прищепки, елементи одягу, новорічні іграшки і т.д. А діти вчились працювати в команді, допомагати один одному, бути чесними, турботливими, щирими і вірити в краще майбутнє.

  В кінці гри всі отримали подарунки за досягнення мети – зробити добру справу – засвітити зірки.

 

В очікуванні казкових новорічних свят

«В доброті і любові

зростаємо разом»

Напрямки роботи

 

інклюзивної групи «Соняшник»

Антонівського ясла-садка №26

 

У 2018-2019 н.р. в Антонівському ясла-садку розроблена чітка система роботи з дітьми з особливими освітніми потребами, враховуючи вік дітей, вимоги корекційних програм та особливості організації освітньої роботи в умовах інклюзивної освіти. Наш заклад освіти співпрацює з Херсонським інклюзивно-ресурсним центром, в якому працюють: корекційні педагоги, практичні психологи, вчителі-логопеди тощо. В основу інклюзивної освіти дошкільників покладена ідеологія, яка виключає будь-яку дискримінацію дітей з особливими освітніми потребами, забезпечує рівноцінне ставлення до них, але створює спеціальні умови для їх перебування в ЗДО.

        Напрямки інклюзивного навчання та виховання

в групі "Соняшник":

·        Заняття з психологом

·        Сенсорна інтеграція

·        Використання здоров`язбережувальних технологій

·        Су-джок терапія

·        Кольоротерапія

·        Пісочна терапія

·        Розвиток мовлення:

ØЗаняття з логопедом

ØДихальна гімнастика

ØАртикуляційна гімнастика

ØПальчикова гімнастика

 

  Впровадження інклюзивної форми навчання та виховання - це крок назустріч дитині, це нові підходи до навчання дітей з особливостями психофізичного розвитку.

«Всі на ярмарок!»

2 листопада в нашому дитячому садочку "Дюймовочка" відбувся святковий осінній ярмарок з танцями, піснями, розвагами, смачними смаколиками та виставкою осінніх поробок.

Екологічний патруль

 

Антонівського ясла-садка № 26

Педагоги Антонівського ясла-садка № 26 постійно  залучають  дошкільнят  до  практичної  діяльності та  безпосереднього  спілкування  з природою.  Саме  це  і  спонукало  вихователів логопедичної групи «Бджілка»  створити  справжній екологічний патруль зі своїми вихованцями, адже у долі природи – наша доля, і ми повинні зробити усе для того, щоб допомогти рідній природі. Задумуючись над екологічними проблемами , перш за все потрібно дбати про чистоту тієї території, на якій ми проживаємо. Патруль обходить територію дитячого садка, відмічає об'єкти, які потребують охорони, вживає заходів щодо їх виявлення.

 

 23 жовтня 2018 р. екологічний патруль Антонівського ясла-садка № 26 вирушив до Олешківського лісу. Вихователі знайомили малят з правилами поведінки в природі, вчили  захищати, доглядати не тільки рослини, а й усіх „друзів” лісу: мурашок, метеликів, птахів, тварин. Діти прибрали та посортували сміття, повісили декілька годівничок з пригощанням для пернатих друзів. Саме такі практичні дії закладають основи відповідального та дієвого ставлення до навколишнього природного середовища, виховують любов, чуйність, доброзичливе ставлення до рідної  природи.

Потрійне свято

        День захисника України — це свято, що відзначається в нашій державі 14 жовтня у день Покрови Пресвятої Богородиці водночас з Днем Українського козацтва. 12 жовтня 2018 р.в Антонівському ясла-садку №26 відбувся урочистий захід. Вихованці взяли участь у козацьких розвагах, заспівали народні пісні, виконали запальні  українські таночки. В нашому ясла-садку  завжди шанують звичаї, тут традиційно проводять національні українські свята з метою формування різнобічно розвиненої, духовно багатої, оптимістично та патріотично налаштованої особистості.

 

Педагоги ясла-садка сподіваються, що  позитивні  емоції, пережиті  під час відзначення Дня захисника України, сприятимуть підвищенню  патріотизму малят, вихованню в них почуття  гордості за рідну землю, бажання  примножувати  її красу і здобутки!

«Будь природі другом!»

Екскурсія до гідропарку

11 жовтня 2018  педагоги Антонівського ясла-садка №26 логопедичної групи №5  та групи №4 організували екскурсію до гідропарку.

 

    Успішність розвитку дошкільників при вивченні природи рідного краю стає можливою за умови їх активної взаємодії з навколишнім світом емоційно-практичним шляхом, тобто через різні види діяльності, властиві дошкільному віку. Діти із задоволенням знайомилися з рослинним та тваринним світом гідропарку, спостерігали за ознаками осені. Вихователі спонукали дітей цінувати красу природи, виховували  у них бережливе та турботливе ставлення до всього живого.

«Майстер- клас для мам і тат:

як вчити грамоті малят»

Навчання грамоти справа непроста, якщо не знаєш з чого почати. Саме це актуальне для батьків старшої логопедичної групи №5  питання розглянули педагоги нашого ясла- садка, провівши цікавий  майстер-клас 28 вересня 2018р.  В заході взяли участь 15 дітей, 18 батьків, 2 вихователя, вчитель-логопед та музичний керівник. Навчання елементів грамоти відбувається на основі розвитку усної мови дітей (звукова культура, словникова робота, формування граматично правильної мови, навчання розповідання та ін.) Одночасно слід працювати над розвитком спостережливості, пам’яті, мислення, уваги дитини. Вихователі та вчитель-логопед будують свої заняття так, щоб діти включались в активну пізнавальну діяльність, самостійно розв’язували поставлені перед ними завдання. Для цього широко використовують проблемні ситуації з розв’язанням мовних логічних задач, дидактичні вправи та ігри, що продемонстрували батькам. Спільне виконання поставлених завдань надихнуло як дітей, так і батьків, подарувало всім гарні емоції. Водночас педагогам вдалося донести важливість взаємодії з дитиною під час навчання, показати  доступні методи та прийоми навчання грамоти дітей старшого дошкільного віку.

Святкова екскурсія

 

на День дошкілля

27 вересня у Херсоні відбувся святковий захід, присвячений Всеукраїнському Дню дошкілля. У заході взяли участь діти та вихователі дитячих садків м.Херсона, серед яких були представники і нашого Антонівського ясла – садка №26 –а саме: старша логопедична група «Бджілки» та інклюзивна група «Соняшники».

 

Локацією події стала вулиця Суворова. Малечу на святі чекали запальні танці, творчі майстер-класи з декоративно-ужиткового мистецтва, показові спортивні виступи, флешмоб  «Щасливе дитинство» та благодійна акція збору коштів для відділення патології новонароджених дітей Херсонської дитячої обласної клінічної лікарні. Вихователів дитячих садків  із Всеукраїнським Днем дошкілля привітав Володимир Миколаєнко. Він зауважив, що вихователі щоденно прикладають чимало зусиль, аби виростити гідне молоде покоління. "Ви бачите у дітях маленьку талановиту багатогранну особистість, багато працюєте, щоб сформувати її,-  зазначив міський голова, - за що вам великий уклін".

"Ми - майбутні першокласники"

 

Екскурсія до школи №12

24.09.2018 р. діти старшого дошкільного віку логопедичної групи №5  відвідали загальноосвітню школу №12. Екскурсія пройшла у рамках забезпечення наступності між дитячим садочком та школою.

 

Для малечі відкрився шкільний світ, який зачаровував їх кожної миті. Це була незабутня подорож по коридорах, класах, їдальні, актовій та спортивній залах, бібліотеці. Дошкільнята розглядали виставки дитячих робіт; завітали до класу, де мали змогу відчути себе справжніми першокласниками.

«Хто працює в дитсадку?»

19.09.2018 в старшій логопедичній  групі  №5 відбулася екскурсія  до харчоблоку, пральні та медичного кабінету  ЗДО.  Дітей радо зустріли всі працівники дитсадка. Кухар Тетяна Леонідівна  цікаво розповіла про свою працю, свої обов’язки. Після того, діти мали можливість поспостерігати як готуються оладки з печинки. Праля Ларіса Камаєвна показала, де і як перуть білизну, розповіла про важливість дотримання чистоти. Медична сестра ознайомила дітей зі своїм робочим місцем та провела бесіду «Здоров’я – найцінніший скарб».  Від екскурсії діти отримали неабияке задоволення!

«Вирушаємо у Країну знань! »

 

     1 вересня 2018 року в Антонівському ясла-садку №26 традиційно відзначили яскравим та веселим святом для дітей та батьків. В заході взяли участь 160 вихованців та понад 50 батьків.

 

     У країну знань малята вирушили разом з казковими героями – Мальвіною та Буратіно, які підготували  багато різноманітних ігор та змагань. Діти, прощаючись із літньою порою, покатались на яскравій каруселі, зібрали врожай херсонських кавунів, показали свої знання  з логіки та математики, відгадуючи загадки та уважно виконуючи завдання. І, звичайно, запальні таночки та веселі пісні, які виконали вихованці, супроводжували все свято. Радісні та натхненні вирушили діти у Країну знань. Бажаємо їм успіхів та здоров’я !

В нас гостює справжнє літо!

Настала тепла пора. Сонце, свіже повітря, цікаві ігри, спортивні змагання, радісна і дружня атмосфера – формула доброго здоров'я і позитивного настрою малят.
Розуміючи це, педагоги нашого дошкільного закладу приділяють значну увагу руховій діяльності вихованців не лише на фізкультурних заняттях, а й під час ігор, прогулянок, дозвілля тощо. Кожна прогулянка є насиченою, активною, цікавою і розвивальною.
У літній час значна увага приділяється проведенню на свіжому повітрі ігор з піском, водою, експериментальній діяльності . Так, вихованці середньої групи № 8 досліджували властивості води: виготовляли кольоровий лід та навіть малювали ним на асфальті.
Наші вихованці зростають вправні, спритні, кмітливі, а головне – здорові і щасливі!

1 червня – День захисту дітей

1 червня відзначати День захисту дітей – добра традиція для ясла-садка  «Дюймовочка». Цього дня малеча чекала з нетерпінням. Дітки з задоволенням відправились у країну Дитинства, де на них чекали зустрічі з веселими клоунами Гошею і Тошею, разом  з якими вони  грали в цікаві ігри, веселились, співали та танцювали!

А підсумком яскравого свята став конкурс малюнків на асфальті.

Бесіда з предстаниками підрозділу пожежних

Дніпровського районного відділу м. Херсона

 

«Вогонь – друг, вогонь – ворог»

 25 травня 2018 р. в  Антонівський ясла-садок №26 «Дюймовочка»  Херсонської міської ради завітали пожежники  підрозділу  Дніпровського районного відділу  м. Херсона ГУ ДСНС України у Херсонській області  , які провели бесіду щодо пожежної безпеки з вихованцями: «Вогонь – друг, вогонь – ворог».

 

     Пожежники розповіли дітям про те, що вогонь здавна є другом людини, що він допомагає їй обігріватися і одягатися, з його допомогою людина готує собі їжу, вогонь рухає техніку, допомагає людині проникнути в таємниці космосу. Наголосили на тому, що вогонь може стати і жорстоким ворогом, якщо з ним необережно поводитись, він виходить з-під контролю людини, може знищити міста і села, будинки, ліси, урожаї, все, що зустрінеться на його шляху, часто у вогні пожеж гинуть люди.

Подяка всім учасникам від ЗДО № 26 за участь

 

у  велофлешмобі

Життя - це рух, рух - це спорт!

Рухайся більше – проживеш довше!

         18.05.2018 р. прикрашені  кульками, прапорцями, квіточками, стрічками, оснащені звуковими сигналами велосипеди,  учасники з емблемами  садочків та  плакатами спортивного змісту -    саме так відбувався велофлешмоб, який  проводиться вже другий рік поспіль у місті Херсоні.

 

         Висловлюємо щиру подяку за участь та підтримку ЗДО №26 родинам Дроботів, Раковичей та Чорпита, які прийняли активну участь у велофлешмобі, покликанному  об’єднати всіх небайдужих до велоспорту – спортсменів, любителів активного способу життя, глядачів та вболівальників. 

Вітаємо пререможців!

Спортивна команда

ясла-садка№26 «Дюймовочка»

зайняла призове І місце

у ІІ турі міської спортакіади серед дошкільних закладів м. Херсона

 

«Крок до олімпу»

ІІ тур спартакіади став справжнім святом спорту, яке відбулося 16 квітня 2018 р. на базі ДНЗ №38.

Маленькі спортсмени дитячих садочків  змагалися за право стати найкращими у міських змаганнях «Крок до Олімпу». Дякуємо всім, хто приймав участь у підготовці та проведенні цього свята!

День вишиванки в Антонівському ЗДО №26

Щорічно третього четверга травня місяця українці відзначають День вишиванки.Вшановуючи традиції українського народу , в Антонівському ясла-садку №26 вихователі організували та провели ряд заходів, присвячених цьому дню: проведено цікаве дійство за участю дітей та дорослих «Вишиванка – вишиваночка». Лунали українські пісні, вірші, таночки. Свято продовжилось на території закладу, де діти водили хороводи та гаївки.  Діти разом з працівниками закладу , в  барвистих вишиванках   з задоволенням оформляли сорочки українським орнаментом на згадку про свято. На святі панував піднесений настрій, всі милувалиcя барвистими візерунками вишиванок.

Тиждень безпеки дитини

Вистава

«Вовк та семеро козенят»

          З 14 травня 2018 року в Антонівському ЗДО №26 розпочався «Тиждень безпеки дитини». Педагогічний коллектив дуже відповідально поставився до організації виховних заходів,  девізом яких взяли рядки: «Нема нічого кращого на світі, ніж дивне щастя житии на Землі!» Адже дуже важливо донести до свідомості дитини знання з особистої безпеки та захисту, розуміння того, що найцінніше, що є в людини – це життя, тому необхідно берегти його. Так, в логопедичній групі №5 вихователі разом з дітьми інсценували українську народну казку «Вовк та семеро козенят» для дітей молодших та ясельних груп. Діти на власному досвіді переконались, як небезпечно спілкуватись з незнайомцями та застосували знання безпечної поведінки. Також були проведені різноманітні дидактичні ігри: «10 правил безпеки», «Безпечно- небезпечно», «Будь обережним», бесіди: «Бережи своє життя», консультації для батьків: «Особиста безпека дитини» тощо. Таким чином, подібні заходи формують у дітей безпечну для особистого здоров`я  і здоров`я  оточуючих поведінку.

Спортивні змагання

 

«Крок до олімпу»

18  квітня 2018 року відбувся І тур міської спартакіади  «Крок до олімпу»  в  Антонівському ясла-садку №26.  Змагання серед вихованців груп «Бджілка», «Дзвіночок», «Соняшник», «Казка» та «Калинка» відбулися у святковій атмосфері  ясла-садка.  Загалом у спортивному святі взяли участь 67 вихованців, були запрошені батьки.

Маленькі спортсмени  змагалися за право стати найкращими та взяти участь у ІІ турі  міських змагань «Крок до Олімпу».  Команди-учасники  завзято змагались у різних конкурсах. Протягом змагань панувала атмосфера піднесеного настрою. Учасники по черзі виконували завдання під час  різноманітних естафет,  грали у веселі рухливі ігри.  Діти із задоволенням та азартом приймали участь у змаганнях, а  глядачі заохочували їх щирими оплесками та  підтримували всі без винятку команди.  Журі, до складу якого увійшли завідувач ясла-садка Гайдученко Тіна Іванівна,  вихователі  та представники батьківського комітету,  було важко виділити переможців серед учасників: медалі отримали всі учасники команд.

 Діти та їх вихователі до справи підійшли по-дорослому відповідально, всі старалися, як могли і отримали бонус у вигляді гарного настрою.

 

Дякуємо всім, хто приймав участь у підготовці та проведенні цього свята.

Привітали з Великоднем

 

працівників ясла-садка №26

Сьогодні Антонівський селищний голова Ігор Семенчев відвідав дитячі садочки та привітав всіх працівників ясла-садків з наступаючим світлим святом Пасхи.

Привітали зі світлим святом Пасхи

 

ветеранів ясла-садка №26

Впровадження в практику курсу

 

 «Херсонський віночок. «Культура добросусідства»

В Антонівському ясла-садочку №26 дошкільнята разом з батьками створювали традиційні пасхальні вироби. За допомогою картоплі, яку перетворили на «штампи» з декоративним узором, діти та дорослі намалювали писанки, передаючи  в них світ доброти та символ продовження життя на землі.

Під час родинного заходу батьки та їх діти змагалися, хто швидше утворить орнамент на великодньому яйці: прикрасою, якого були квіти, листочки, рисочки та пташечки.

Християнські свята: а саме Пасха, дарують нам великі позитивні емоції, адже збираючись разом, ми працюємо в атмосфері злагоди і вчимося не тільки традиціям нашого народу,  а й взаємодії    між дитиною та дорослим.

Зі святом!

                         Вихователі старшої логопедичної групи №3

                        Антонівськиї я/с №26

                        Калініченко Т.О.

 

 Шевчук О.В.

21 лютого - День рідної мови

  21 лютого 2018 р.  відбулася розвага, присвячена Дню рідної мови, в старшій логопедичній групі 3. На цьому заході діти разом з вихователем декламували вірші про нашу мову калинову, згадували українських письменників: Лесю Українку, В.Сосюру, Т.Шевченко, В. Сухомлинського, Н.Забілу. І навіть побували самі поетами-початківцями, придумували риму до слів. Співали і аідгадували пісні, вшановуючи нашу лебедине мову, грали в народні ігри.Таким чином вихователі виховують любов і повагу до рідної мови, бо без неї не може бути народу, країни. 

«Лунай, прекрасна наша мова!»

В Антонівському ясда-садку №26 в логопедичній групі №5 відбувся виховний захід до Дня рідної мови, в якому взяли участь 14 вихованців, 2 вихователя, вчитель-логопед та батьки.

Мета свята –привернути увагу дітей до того, що кожни йнарод шанує свою власну мову. Наша мова- українська, славиться своїм багатством та милозвучністю. Діти переконалися в цьому, читаючи напамять вірші українських поетів: В. Сосюри, Т. Шевченка, Н. Забіли, Т. Коломієць.Влучні українські слова стали в нагоді під час веселих рухливих народних ігор «Подоляночка» та «Мак», в які діти заграли разом з батьками. На завершення свята пролунала пісня на слова видатного поета Т. Г. Шевченка «Зацвіла в долині червона калина». Всі учасники дійства отримали задоволення та щире переконання в тому, що , де звучить рідна мова – там живее український народ,

«…а хто свою мову забуде,

 

Той серце забуде своє».

Спортивна розвага в день Стрітення

15 лютого з давніх –давен святкують Стрітення. Важається, що саме цього дня відбувається зустріч зими з весною, якщо зима переможе, то ще буде холодно, а якщо весна – то дні ставатимуть теплішими. 14 лютого в  групі №7 відбулася зустріч – змагання Весни з Зимою, у якій брали участь 28 вихованців. Спортивний захід проходив весело та цікаво: конкурси, естафети, ігри, екскурс до витоків цього свята та його традицій. Команди по черзі вправно та завзято виконували завдання зими і весни, вшановуючи кожну пору року. Перемогу у змаганні звичайно одержала дружба.

"В гості до лісовичка"

Інтегроване заняття

в ІІ молодшій групі

В четвер, 15.02.2018 р. , відбулося відкрите заняття для батьків «В гості до лісовичка». Діти з цікавістю подорожували до лісу, де зустрілися з казковим героєм. Малеча з радістю виконувала завдання, запропоновані  Лісовичком: прибирали та сортували сміття, залишене в лісі, шукали та годували диких тварин, пригощали насіннячком пташок. А на завершення подорожі діти пальчиками намалювали гарні кущики калини, а Лісовичок подарував їм корисний калиновий чай для зміцнення здоров’я. Підготувала і провела заняття, вихователь Кириченко Тетяна Вадимівна.

Стрітення

в  Антонівському ясла-садку №26

15 лютого 2018 року в старшій групі №3  святкували славне свято Стрітення,  ще його називали  Зимобором. В народі це свято означає зустріч Зими із Весною -  боротьби Зими і Весни за владу над природою в майбутньому. І на занятті ми з дітьми мирили їх. Складали намисто із ознак, складні і поширені речення, розповідали про чари Зими і Весни, говорили компліменти їм,танцювали, грали в ігри. Таким чином розвивали у дітей зв’язне мовлення, увагу, мислення, уяву, використовуючи мнемотехнічні методи і прийоми: мнемоквадрати, мнемодоріжки, мнемотаблиці. Виховували у дітей інтерес до народних традицій і звичаїв, доброзичливості один до одного. Дітям святкування подарувало гарний настій, задоволення  і фотографії на згадку. Підготувала і провела заняття, вихователь логопедичної групи, Шевчук Олена Василівна.

Батьківська світлиця

"Шануй свою родину"

14.02.2018 р. в старшій групі №6 було проведено захід "Шануй свою родину". Родина- це найдорожче, що є в людини.

 Діти відгадували загадки, вправлялись в читанні віршів, утворювали пестливі слова. Діти разом з батьками погралися в ігри: "Упізнай дитину за голосом", "Упізнай дитину на дотик", "Лагідні слова для дитини".

Всі учасники були задоволені. Висновок, який зробили для себе всі учасники, любити один одного і шанувати, виховувати любов та повагу до своєї сімї та берегти свою родину.

Батьківська світлиця:

«Зимовий калейдоскоп»

(розвага та майстер-клас для батьків старшої групи)

18.01.2018 року у старшій групі №6 "Ромашка" відбулась розвага "Зимовий калейдоскоп", де діти разом з батьками згадали традиції українського народу: колядування та  щедрування. Святкові посівальні пісні виконували і дорослі і діти.

  Після розваги для батьків був організований майстер-клас по виотовленню чудових ангелочків з паперу. Всі отримали радість та задоволення від спільних заходів.

Передноворічна гра-подорож

«У гості до ялинки»

(впровадження в практику курсу «Херсонський віночок»

 

Культура добросусідства»)

 В Антонівському ясла-садочку №26  15.12.2017 відбулася передноворічна  гра-подорож «У гості до ялинки», на яку були запрошені батьки та їх діти старшої логопедичної групи №3.

Діти разом з батьками мандрували станціями: Клуб «Деревознай» -Станція 2 «Фото лісової красуні» -Станція 3 «Диво книжка » -  Станція 4  «Майстерня «Витинаночка» - «Царство лісової красуні».

Під час засідання клубу «Деревознай» дошкільнятам був запропонований турнір допитливих «Що ми знаємо про ялинку?». Діти відповідали на такі питання:

 Якого кольору буває ялинка?

Чи трапляються ялинки інших кольорів?

Скільки років живе та росте ялинка?

Якої висоти виростає ялинка? та інші

Малята та їх родини дізнались багато цікавого про життя та умови росту лісових красунь.

            Продовженням гри була станція «Фото лісової красуні» - де батьки показали обізнаність в породах хвойних дерев. Вони називали такі види хвойних красунь: сосна, яловець, смерека, туя, тис, модрина. Результатом цієї станції був створений «сімейний альбом» ялинки.

            Засіданням клубу було продовжено знайомство з Диво-книжкою, яка запропонувала дітям літературну зустріч з ялинкою на сторінках книжок. (М.Коцюбинський. «Ялинка»,  Ганс-Христіан Андерсен. «Ялинка»). Діти зрозуміли разом батьками, що в казках показано як гинуть дерева та як їх викидають на смітник. Під час читання уривків казок дошкільнята  виявили такі риси: співпереживання, жалість, співчуття. Батькам була запропонована гра «Посортуй сміття», в якій дорослі вчилися сортувати сміття в баки за призначенням. Родинами  клубу було прийнято рішення дітей виготовити ялинки – витинанки.

            Таким чином, результатом передноворічної гри «У гості до ялинки» стало розуміння того, що можна створити новорічну композицію, використавши для цього небагато часу, але головним є те, що не треба знищувати красу ялинок та її родичів.

Свято починається-

ялинка прикрашається!

Майстер-клас для батьків

                      

 І діти, і дорослі чекають свята Нового року. А яке ж свято без красуні ялинки? Як можна прикрасити на новорічні свята свою оселю, не рубаючи ялинки?

 В старшій групі "Ромашка" відбувся майстер- клас по виготовленню "Ялинки". Батьки разом з дітьми за допомогою дитячих долоньок,  кольорового паперу, ножиць та фантазії виготовили ялинку та прикрасили її різнокольоровими кульками. Діти з батьками працювали завзято, з цікавістю, кожна родина отримала гарну новорічну прикрасу до свята.

Екологічна виставка

"Краса зі сміття"

                      

Діти пізнають світ з відкритою душею  і сердцем, і те, яким буде ставлення дитини до цього світу, чи навчиться вона бути господарем, любити і розуміти природу, сприймати її як частину себе, як частину довкілля залежить від прикладу дорослих. В старшій групі №6 пройшла виставка "Краса зі сміття", для якої діти разом з батьками виготовили поробки зі сміттєвих відходів. Діти розуміють, що сміття дуже шкодить довкіллю, а отже в дорослому житті будуть керуватися екологічними правилами, які запамятали ще з дитинства.

"Ти найкращий в світі тато"

                      

"Ти найкращий в світі тато"- такими словами вітали рідних татусів діти. Адже 6  грудня до них завітало довгоочікуване свято. Батько - це друге крило любові до дитини. Його роль у вихованні донечок і синочків надзвичайно важлива. Тому саме для мужніх, добрих татусів вихованці середньої групи "Калинка" підготували подарунки.

День Збройних сил України

                                   в Антонівському ясла-садку №26

 6 грудня 2017 року в Антонівському ясла-садку №26 з нагоди Дня Збройних сил України відбувся ряд святкових заходів. Зокрема, в логопедичній групі №5 діти зустрілися з військовими, які несуть службу в Херсонській військовій частині №1836. Діти дізналися, що в армії важлива кожна професія. Радіотелеграфіст Черкасова Віра Петрівна повідомила дітям про значимість своєї роботи для оборони країни. Начальник штабу Черкасов Максим Миколайович розповів про службу військових, зазначив, що необхідно бути відповідальним, дисциплінованим, мужнім, а найголовніше – любити свою країну, відважно ставати на її захист. Діти зацікавлено слухали розповіді військових, розглядали форму, дізнавалися про будні захисників.

   Такі заходи сприяють формуванню патріотичних почуттів у дошкільників, виховують у дітей почуття гордості за Україну, бажання віддано служити своїй державі та захищати її.

Виставка поробок

                                   "Сміття може бути іграшкою"

В нашому садочку в групі №7 батьки разом з дітьми підготували чудові поробки з побутових відходів та бросового матеріалу. Вихователі оформили виставку поробок на тему "Сміття може бути іграшкою".

Виставка

                                   "Життя без сміття"

       В ясельній групі №2 відбулась виставка, присвячена актуальній темі: «За життя без сміття», метою якої було привернути увагу до актуальної екологічної проблеми сучасності – засміченості, з’ясувати як впливає погана екологія на здоров’я людини;
знайти шляхи подолання проблеми. В Україні під цілими горами сміття вмирає земля. На якій можна було б вирощувати хліб та сади, а підземні води забруднюються настільки, що жителі сіл черпають зі своїх колодязів не воду, а рідину, часту не придатну для пиття. Люди сьогодні стурбовані тим, що небезпечні речовини зі сміттєзвалища можуть потрапляти до грунтових вод, створюючи проблеми для майбутнього. Окрім звалищ офіційних, за які відповідають певні служби, існують так звані стихійні. Неодноразово ми бачимо їх за містом і навіть у самому місті, у дворах чи лісопаркових зонах. За них часто взагалі ніхто не відповідає, і мішанина з різноманітних видів сміття  розкладається (чи не розкладається) просто неба, отруюючи повітря, воду й землю. Все це змушує нас змінити наше ставлення до відходів. Так далі тривати не може. Багато людей не знають, яка частина того, що  вони використовують, стає відходами.Люди повинні розумно розпоряджатися тим, що приносять в свій дім. Розумне використання ресурсів
має увійти у повсякденну звичку.

Майстер –клас для батьків

 

«Родинне дерево»

       Родина посідає  особливе місце у житті людини. Інтерес до свого минулого, своїх коренів, знання того, звідки ти родом - це природно для кожної людини. Сім'я - джерело любові, поваги, солідарності та прихильності, те, на чому будується будь-яке цивілізоване суспільство.

7 листопада 2017р. в Антонівському  ясла -  садку №26 пройшов цікавий захід для дітей та батьків: майстер-клас по створенню родинного дерева «Наша велика родина» ,  метою якого було розширити, поглибити уявлення дітей про сім’ю, родину, рід познайомитися з історією створення і розвитку кожної сім'ї; показати необхідність знання свого родоводу; сприяти встановленню більш тісних взаємин дітей і їх батьків.

        В атмосфері сімейного затишку діти із захопленням допомагали батькам створювати родинні дерева, використовуючи фотокартки всіх членів родини, з цікавістю слухали розповіді про своїх прадідусів та прабабусь. Батьки отримали масу порад і рецептів щодо складання родоводів, усвідомили значущість цієї роботи. У них з'явилася гордість за своїх предків, бажання бути не гірше, відповідальність перед ними і своїми дітьми.

 

        Висновок, який зробили для себе всі учасники заходу: треба шанувати свій рід та жити так, щоб продовжити ті добрі справи, що їх робили наші предки.

Патрульна поліція – малюкам

Магічна  подорож

СВЯТО-МИКОЛАЇВСЬКИЙ   ХРАМ

 

ДЖЕРЕЛО ІОАННА СОЧАВСЬКОГО

 

       21 жовтня 2017 р. коллектив Антонівського ясла-садка №26 здійснив  незвичайну подорож , організовану первинною профспілкою.Тисячі паломників з різних країв приїжджають в невелике село Кулевча Одеської області. Люди віруючі їдуть в Кулевчу, щоб зцілитися від тяжких недуг. У Свято-Миколаївському храмі знаходиться безліч чудотворних святинь, завдяки яким люди отримують духовні і тілесні зцілення. Це:

Чудова Казанська ікона Божої Матері на якій без землі і води розпускаються лілії;

Мироточива Касперовская ікона Божої Матері;

Мироточивий Хрест Голгофа;

Кровоточива Іверська ікона Божої Матері;

Оновилася чудесним чином ікона Нерукотворний Спас;

Казанська ікона Божої Матері "Мучениця";

Мироточива ікона Матронушки Московської;

Проявилася на склі ікона Цілителя Пантеліімона і Георгія Побідоносця;

Один з чотирьох Уклінних Хрестів, встановлених на Україні;

Наступною зупинко було цілюще джерело Іоанна Сочавського, де

з-під землі б'є дуже холодна вода - її температура не вище 6 градусів. Але люди кажуть, що скупавшись у ній, ніколи не захворієш. Тільки потрібно випросити благословення у Іоанна Сочавського. Для цього поруч з джерелами побудували невелику підземну церкву, в якій знаходиться ікона Святого.

Вважається, що вода з джерела Іоанна Сочавського допоможе при сліпоті, німоті, шлункових, серцевих недугах, вгамує лихоманку, біль у вухах, зубах і в голові.

        Цікава та насичена програма, колорит, багато пізнавальної інформації, неймовірні краєвиди- все це залишило неймовірні спогади у всіх членів нашого дружного колективу!

18.10.2017

Стежками рідного міста 

На екскурсію казкову

Разом вирушили знову!

Любимо Херсон наш гарний,

Місто рідне наше славне!

Є високі тут будівлі,

Парки є у нас чарівні

Є тут школи і садочки.

Ростуть діти мов грибочки!

Як навколо подивились,

Усім серцем   звеселились!

18 жовтня 2017  педагоги Антонівського ясла-садка №26 логопедичної групи №5 організували екскурсію «Стежками рідного міста», метою якої було:

-         Ознайомлення  дітей з історією міста;

-         Формування навиків пошуково-дослідницької діяльності вихованців;

-         -Поглиблення громадянських почуттів;

-         Прищеплення дітям любові до рідного міста, розвиток інтересу до його історичного минулого та формування бажання примножувати славу рідного краю.

    Успішність розвитку дошкільників при знайомстві з рідним містом стає можливою за умови їх активної взаємодії з навколишнім світом емоційно-практичним шляхом, тобто через різні види діяльності, властиві дошкільному віку.

    Під час екскурсії діти познайомилися з історією міста Херсона: як виникло місто на цьому місці, чому носить таку цікаву назву. Під час бесід: «Чим славиться наше місто?», «Вулиці по яким ми ходимо», з'ясували, чому вулиці носять такі назви, у назвах яких знайшла відображення історія міста і країни.

   Великим імпульсом у вихованні патріотизму стало відвідування пам’ятнику  загиблим солдатам і вічного вогню в парку Слави.

 

 

25.09.2017

Книжкове царство-

мудре государство

Саме в таке імпровізоване царство потрапили діти логопедичних груп "Бджілка" та «Дзвіночок» Антонівського ясла-садка №26  напередодні  Всеукраїнського  Дня бібліотеки  в дитячій обласній бібліотеці  ім. Дніпрової Чайки. Їх гостинно зустріли бібліотекарі, які з'явилися перед дітьми  в образі казкових гідів під звучання "Бібліотечної пісні".

Всім відома народна поговірка "Як корабель назвеш, так він і попливе". Тому дуже важливо було для бібліотекарів, щоб перші враження майбутніх маленьких читачів  від знайомства з бібліотекою запам'яталися назавжди, зміцнювали в них бажання відвідувати цей  заклад якомога частіше завдяки своїм батькам, старшим братикам чи сестричкам, аж поки не підростуть до самостійного походу в бібліотеку. А тому, щоб зацікавити малечу бібліотекою, казкові гіди розповіли їм незвичайні «бібліотечні»  казки. Казкові гіди розповіли дітям, щоб стати читачами бібліотеки, потрібно засвоїти правила поводження з книгою. Діти уважно прослухали їх, а щоб краще зрозуміти та запам'ятати правила, подивились розвиваючий мультфільм "Книжки мы не будем обижать". Мультфільм дуже сподобався дітям,  вони виявили бажання дотримуватись всіх правил поводження з книгою.

Та на цьому знайомство з бібліотекою не скінчилося. Бібліотекарі  розповідали цікаві історії про бібліотеку, книги, весело спілкувалися з дітьми, загадували їм загадки. А на прощання запропонували своїм маленьким друзям  навіть весело потанцювати  у мультимедійному відділі бібліотеки.

В кінці зустрічі бібліотекарі провели підсумкову бесіду з дошкільнятами, провели музичну гру . Отже, майбутніх читачів побільшало, а це означає, що День  бібліотеки  пройшов на відмінно!

 

1 вересня - День знань!

Відбулась міська спартакіада

"Крок до Олімпу"

на базі ясла-садка №26

Пам`ятаємо великого поета

 Протягом тижня з 6.03.2017 по 10.03.2017 в  Антонівському ясла-садку № 26 пройшов ряд заходів, присвячених вшануванню пам`яті великого українського поета  Шевченка Тараса Григоровича, серед яких заняття, присвячені творчості митця, бесіди з дітьми, консультації для батьків,було проведене урочисте свято "Тарасовими стежками" за участі дітей старших груп та батьків, а також відбулася цікава екскурсія до пам`ятника Кобзаря. Діти вшанували поета, поклавши квіти  біля постамента, згадавши його вірші, вихователі зачитали рядки з поеми "Княжна", "Сон" . Загалом екскурсія пройшла урочисто, викликала у дітей почуття гордості за свою країну, в якій шанують красу поетичного українського слова.

Дзвени струмочком рідна мова!

 

21 лютого, відзначається Міжнародний день рідної мови. Мета свята - привернути увагу до підтримки мовного й культурного розмаїття наших батьків. Нам дана в дар українська мова, вона прекрасна і барвиста наче дощова веселка, саме тому 21.02.2017 року  колектив Антонівського ясла-садка№26 організував свято, присвячене рідній мові, в якому взяли участь 15  вихователів, 2 вчителя – логопеда та 2 вчителя початкової ланки ЗОШ № 12, були запрошені батьки. Це свято саме тієї мови, якою ми розмовляємо, пишемо, читаємо.  На святі звучали легенди про виникнення української мови, які супроводжувались яскравими ілюстраціями, представленими глядачам за допомогою мультимедійного обладнання; прозвучали  вірші  Т. Г. Шевченка, П. Тичини, Лесі Українки ,   пісні про калинову українську мову.  Перлинками заходу стали інсценізації  гуморесок Павла Глазового та Остапа Вишні, майстерно розіграні педагогами. Урочиста і водночас тепла, дружелюбна атмосфера поваги і любові до рідного слова панувала в закладі, адже мова - це не лише  засіб для спілкування, але також культурна спадщина й вираз культурної приналежності до свого народу, своєї Батьківщини. 

 

 20.02.17-24.02.17

Тиждень педмайстерності

 

Відбувся І ТУР міського конкурсу

 

"Україна -мій рідний край"

Сучасна музична зала в

Антонівському ясла-садку №26

 

Завершено державну атестацію

Антонівського ясла-садка №26

6 грудня 2016 року проведено підсумкове засідання атестаційної комісії, на якому результати державної атестації закладу доведено до відома трудового колективу та батьків. За результатами державної атестації визначено освітні послуги, що надаються Антонівським ясла-садком №26  Херсонської міської ради такими, що відповідають Базовому компоненту дошкільної освіти – Державному стандарту дошкільної освіти в Україні, та визнано заклад атестованим.