В нас гостює справжнє літо!

Настала тепла пора. Сонце, свіже повітря, цікаві ігри, спортивні змагання, радісна і дружня атмосфера – формула доброго здоров'я і позитивного настрою малят.
Розуміючи це, педагоги нашого дошкільного закладу приділяють значну увагу руховій діяльності вихованців не лише на фізкультурних заняттях, а й під час ігор, прогулянок, дозвілля тощо. Кожна прогулянка є насиченою, активною, цікавою і розвивальною.
У літній час значна увага приділяється проведенню на свіжому повітрі ігор з піском, водою, експериментальній діяльності . Так, вихованці середньої групи № 8 досліджували властивості води: виготовляли кольоровий лід та навіть малювали ним на асфальті.
Наші вихованці зростають вправні, спритні, кмітливі, а головне – здорові і щасливі!

1 червня – День захисту дітей

1 червня відзначати День захисту дітей – добра традиція для ясла-садка  «Дюймовочка». Цього дня малеча чекала з нетерпінням. Дітки з задоволенням відправились у країну Дитинства, де на них чекали зустрічі з веселими клоунами Гошею і Тошею, разом  з якими вони  грали в цікаві ігри, веселились, співали та танцювали!

А підсумком яскравого свята став конкурс малюнків на асфальті.

Бесіда з предстаниками підрозділу пожежних

Дніпровського районного відділу м. Херсона

 

«Вогонь – друг, вогонь – ворог»

 25 травня 2018 р. в  Антонівський ясла-садок №26 «Дюймовочка»  Херсонської міської ради завітали пожежники  підрозділу  Дніпровського районного відділу  м. Херсона ГУ ДСНС України у Херсонській області  , які провели бесіду щодо пожежної безпеки з вихованцями: «Вогонь – друг, вогонь – ворог».

 

     Пожежники розповіли дітям про те, що вогонь здавна є другом людини, що він допомагає їй обігріватися і одягатися, з його допомогою людина готує собі їжу, вогонь рухає техніку, допомагає людині проникнути в таємниці космосу. Наголосили на тому, що вогонь може стати і жорстоким ворогом, якщо з ним необережно поводитись, він виходить з-під контролю людини, може знищити міста і села, будинки, ліси, урожаї, все, що зустрінеться на його шляху, часто у вогні пожеж гинуть люди.

Подяка всім учасникам від ЗДО № 26 за участь

 

у  велофлешмобі

Життя - це рух, рух - це спорт!

Рухайся більше – проживеш довше!

         18.05.2018 р. прикрашені  кульками, прапорцями, квіточками, стрічками, оснащені звуковими сигналами велосипеди,  учасники з емблемами  садочків та  плакатами спортивного змісту -    саме так відбувався велофлешмоб, який  проводиться вже другий рік поспіль у місті Херсоні.

 

         Висловлюємо щиру подяку за участь та підтримку ЗДО №26 родинам Дроботів, Раковичей та Чорпита, які прийняли активну участь у велофлешмобі, покликанному  об’єднати всіх небайдужих до велоспорту – спортсменів, любителів активного способу життя, глядачів та вболівальників. 

Вітаємо пререможців!

Спортивна команда

ясла-садка№26 «Дюймовочка»

зайняла призове І місце

у ІІ турі міської спортакіади серед дошкільних закладів м. Херсона

 

«Крок до олімпу»

ІІ тур спартакіади став справжнім святом спорту, яке відбулося 16 квітня 2018 р. на базі ДНЗ №38.

Маленькі спортсмени дитячих садочків  змагалися за право стати найкращими у міських змаганнях «Крок до Олімпу». Дякуємо всім, хто приймав участь у підготовці та проведенні цього свята!

День вишиванки в Антонівському ЗДО №26

Щорічно третього четверга травня місяця українці відзначають День вишиванки.Вшановуючи традиції українського народу , в Антонівському ясла-садку №26 вихователі організували та провели ряд заходів, присвячених цьому дню: проведено цікаве дійство за участю дітей та дорослих «Вишиванка – вишиваночка». Лунали українські пісні, вірші, таночки. Свято продовжилось на території закладу, де діти водили хороводи та гаївки.  Діти разом з працівниками закладу , в  барвистих вишиванках   з задоволенням оформляли сорочки українським орнаментом на згадку про свято. На святі панував піднесений настрій, всі милувалиcя барвистими візерунками вишиванок.

Тиждень безпеки дитини

Вистава

«Вовк та семеро козенят»

          З 14 травня 2018 року в Антонівському ЗДО №26 розпочався «Тиждень безпеки дитини». Педагогічний коллектив дуже відповідально поставився до організації виховних заходів,  девізом яких взяли рядки: «Нема нічого кращого на світі, ніж дивне щастя житии на Землі!» Адже дуже важливо донести до свідомості дитини знання з особистої безпеки та захисту, розуміння того, що найцінніше, що є в людини – це життя, тому необхідно берегти його. Так, в логопедичній групі №5 вихователі разом з дітьми інсценували українську народну казку «Вовк та семеро козенят» для дітей молодших та ясельних груп. Діти на власному досвіді переконались, як небезпечно спілкуватись з незнайомцями та застосували знання безпечної поведінки. Також були проведені різноманітні дидактичні ігри: «10 правил безпеки», «Безпечно- небезпечно», «Будь обережним», бесіди: «Бережи своє життя», консультації для батьків: «Особиста безпека дитини» тощо. Таким чином, подібні заходи формують у дітей безпечну для особистого здоров`я  і здоров`я  оточуючих поведінку.

Спортивні змагання

 

«Крок до олімпу»

18  квітня 2018 року відбувся І тур міської спартакіади  «Крок до олімпу»  в  Антонівському ясла-садку №26.  Змагання серед вихованців груп «Бджілка», «Дзвіночок», «Соняшник», «Казка» та «Калинка» відбулися у святковій атмосфері  ясла-садка.  Загалом у спортивному святі взяли участь 67 вихованців, були запрошені батьки.

Маленькі спортсмени  змагалися за право стати найкращими та взяти участь у ІІ турі  міських змагань «Крок до Олімпу».  Команди-учасники  завзято змагались у різних конкурсах. Протягом змагань панувала атмосфера піднесеного настрою. Учасники по черзі виконували завдання під час  різноманітних естафет,  грали у веселі рухливі ігри.  Діти із задоволенням та азартом приймали участь у змаганнях, а  глядачі заохочували їх щирими оплесками та  підтримували всі без винятку команди.  Журі, до складу якого увійшли завідувач ясла-садка Гайдученко Тіна Іванівна,  вихователі  та представники батьківського комітету,  було важко виділити переможців серед учасників: медалі отримали всі учасники команд.

 Діти та їх вихователі до справи підійшли по-дорослому відповідально, всі старалися, як могли і отримали бонус у вигляді гарного настрою.

 

Дякуємо всім, хто приймав участь у підготовці та проведенні цього свята.

Привітали з Великоднем

 

працівників ясла-садка №26

Сьогодні Антонівський селищний голова Ігор Семенчев відвідав дитячі садочки та привітав всіх працівників ясла-садків з наступаючим світлим святом Пасхи.

Привітали зі світлим святом Пасхи

 

ветеранів ясла-садка №26

Впровадження в практику курсу

 

 «Херсонський віночок. «Культура добросусідства»

В Антонівському ясла-садочку №26 дошкільнята разом з батьками створювали традиційні пасхальні вироби. За допомогою картоплі, яку перетворили на «штампи» з декоративним узором, діти та дорослі намалювали писанки, передаючи  в них світ доброти та символ продовження життя на землі.

Під час родинного заходу батьки та їх діти змагалися, хто швидше утворить орнамент на великодньому яйці: прикрасою, якого були квіти, листочки, рисочки та пташечки.

Християнські свята: а саме Пасха, дарують нам великі позитивні емоції, адже збираючись разом, ми працюємо в атмосфері злагоди і вчимося не тільки традиціям нашого народу,  а й взаємодії    між дитиною та дорослим.

Зі святом!

                         Вихователі старшої логопедичної групи №3

                        Антонівськиї я/с №26

                        Калініченко Т.О.

 

 Шевчук О.В.

«Мова рідна – барвінкова»

21.02.2018  в середній групі №8 було проведено заняття на тему  «Мова рідна – барвінкова».

Метою цього заняття було : дати поняття про народні обереги (віночок), розширити і поглибити знання дітей про красу і силу рідної мови, про те, що вона пісенна і багата на прислів‘я та приказки, казки, пісні; вправляти в умінні пригадувати українські народні казки; закріплювати вміння правильно вживати слова. Виховувати інтерес до вивчення української мови, бажання нею спілкуватися, почуття патріотизму, національної гордості за свій народ та його культурні надбання, любов до Батьківщини.

 

Разом із дітьми ми  зробили «Квітку – синонімів української мови». Переглядали відео-ролік про українську мову. Також шукали чарівну країну «Україну».

21 лютого - День рідної мови

  21 лютого 2018 р.  відбулася розвага, присвячена Дню рідної мови, в старшій логопедичній групі 3. На цьому заході діти разом з вихователем декламували вірші про нашу мову калинову, згадували українських письменників: Лесю Українку, В.Сосюру, Т.Шевченко, В. Сухомлинського, Н.Забілу. І навіть побували самі поетами-початківцями, придумували риму до слів. Співали і аідгадували пісні, вшановуючи нашу лебедине мову, грали в народні ігри.Таким чином вихователі виховують любов і повагу до рідної мови, бо без неї не може бути народу, країни. 

«Лунай, прекрасна наша мова!»

В Антонівському ясда-садку №26 в логопедичній групі №5 відбувся виховний захід до Дня рідної мови, в якому взяли участь 14 вихованців, 2 вихователя, вчитель-логопед та батьки.

Мета свята –привернути увагу дітей до того, що кожни йнарод шанує свою власну мову. Наша мова- українська, славиться своїм багатством та милозвучністю. Діти переконалися в цьому, читаючи напамять вірші українських поетів: В. Сосюри, Т. Шевченка, Н. Забіли, Т. Коломієць.Влучні українські слова стали в нагоді під час веселих рухливих народних ігор «Подоляночка» та «Мак», в які діти заграли разом з батьками. На завершення свята пролунала пісня на слова видатного поета Т. Г. Шевченка «Зацвіла в долині червона калина». Всі учасники дійства отримали задоволення та щире переконання в тому, що , де звучить рідна мова – там живее український народ,

«…а хто свою мову забуде,

 

Той серце забуде своє».

Спортивна розвага в день Стрітення

15 лютого з давніх –давен святкують Стрітення. Важається, що саме цього дня відбувається зустріч зими з весною, якщо зима переможе, то ще буде холодно, а якщо весна – то дні ставатимуть теплішими. 14 лютого в  групі №7 відбулася зустріч – змагання Весни з Зимою, у якій брали участь 28 вихованців. Спортивний захід проходив весело та цікаво: конкурси, естафети, ігри, екскурс до витоків цього свята та його традицій. Команди по черзі вправно та завзято виконували завдання зими і весни, вшановуючи кожну пору року. Перемогу у змаганні звичайно одержала дружба.

Міський  конкурс  дитячої творчості

«Україна –мій рідний край»

16.02.2018 року в Антонівському ясла- садку  відбувся І відбіроковий тур  міського  конкурсу  дитячої творчості «Україна –мій рідний край» - конкурс дитячих робіт на тему: «Щаслива дитина- квітуча країна».  У конкурсі взяло участь 45 учасників. Переможці візьмуть участь у ІІ турі міського конкурсу.

 

"В гості до лісовичка"

Інтегроване заняття

в ІІ молодшій групі

В четвер, 15.02.2018 р. , відбулося відкрите заняття для батьків «В гості до лісовичка». Діти з цікавістю подорожували до лісу, де зустрілися з казковим героєм. Малеча з радістю виконувала завдання, запропоновані  Лісовичком: прибирали та сортували сміття, залишене в лісі, шукали та годували диких тварин, пригощали насіннячком пташок. А на завершення подорожі діти пальчиками намалювали гарні кущики калини, а Лісовичок подарував їм корисний калиновий чай для зміцнення здоров’я. Підготувала і провела заняття, вихователь Кириченко Тетяна Вадимівна.

Стрітення

в  Антонівському ясла-садку №26

15 лютого 2018 року в старшій групі №3  святкували славне свято Стрітення,  ще його називали  Зимобором. В народі це свято означає зустріч Зими із Весною -  боротьби Зими і Весни за владу над природою в майбутньому. І на занятті ми з дітьми мирили їх. Складали намисто із ознак, складні і поширені речення, розповідали про чари Зими і Весни, говорили компліменти їм,танцювали, грали в ігри. Таким чином розвивали у дітей зв’язне мовлення, увагу, мислення, уяву, використовуючи мнемотехнічні методи і прийоми: мнемоквадрати, мнемодоріжки, мнемотаблиці. Виховували у дітей інтерес до народних традицій і звичаїв, доброзичливості один до одного. Дітям святкування подарувало гарний настій, задоволення  і фотографії на згадку. Підготувала і провела заняття, вихователь логопедичної групи, Шевчук Олена Василівна.

Батьківська світлиця

"Шануй свою родину"

14.02.2018 р. в старшій групі №6 було проведено захід "Шануй свою родину". Родина- це найдорожче, що є в людини.

 Діти відгадували загадки, вправлялись в читанні віршів, утворювали пестливі слова. Діти разом з батьками погралися в ігри: "Упізнай дитину за голосом", "Упізнай дитину на дотик", "Лагідні слова для дитини".

Всі учасники були задоволені. Висновок, який зробили для себе всі учасники, любити один одного і шанувати, виховувати любов та повагу до своєї сімї та берегти свою родину.

Міні-город на підвіконні

 Город на підвіконні в дитячому садку сприяє розвитку допитливості і спостережливості в дітей, він допомагає краще пізнати  життя рослин. Дана форма роботи дає можливість розширити уявлення дітей про рослини як живі організми, про умови, необхідні для їх росту і розвитку, розвивати естетичні почуття, уміння радіти красі вирощуваних рослин та результатом своєї праці.

      Вихователі  Антонівського ясла –садка №26  проводять разом з дітьми цікаві досліди та експерименти, які спонукають  до самостійного пошуку причин, способів дії, прояву творчості, підтримують у дітей ініціативу, кмітливість, критичність та самостійність. У логопедичній групі «Бджілки» є спеціально відведене  місце для лабораторії, де рослини висаджуються різними способами: між двома площинами у вату, у камені тощо; висаджують  цибулини, створюючи для них різні умови: для однієї - тепло, воду, світло; для іншої - тепло, воду, темряву; для третьої - холод, воду, світло. Організовуючи такі  досліди, проводячи з дітьми регулярні щотижневі спостереження за проростанням цибулі, вихователь досягає поставленої мети  - на конкретному прикладі переконує дітей у значущості окремих факторів зовнішнього середовища для росту і розвитку рослин. 

       Така робота розвиває спостережливість, привчає уважно вдивлятися в навколишню природу, встановлювати послідовність та взаємозв'язок між явищами. Вирощуючи, доглядаючи за рослинами, малюки спостерігають за тим, які з них ростуть швидше, порівнюють форму і колір листя, розглядають їх через лупу, визначають умови, необхідні для росту і розвитку рослин.

 

Батьківська світлиця:

«Зимовий калейдоскоп»

(розвага та майстер-клас для батьків старшої групи)

18.01.2018 року у старшій групі №6 "Ромашка" відбулась розвага "Зимовий калейдоскоп", де діти разом з батьками згадали традиції українського народу: колядування та  щедрування. Святкові посівальні пісні виконували і дорослі і діти.

  Після розваги для батьків був організований майстер-клас по виотовленню чудових ангелочків з паперу. Всі отримали радість та задоволення від спільних заходів.

Передноворічна гра-подорож

«У гості до ялинки»

(впровадження в практику курсу «Херсонський віночок»

 

Культура добросусідства»)

 В Антонівському ясла-садочку №26  15.12.2017 відбулася передноворічна  гра-подорож «У гості до ялинки», на яку були запрошені батьки та їх діти старшої логопедичної групи №3.

Діти разом з батьками мандрували станціями: Клуб «Деревознай» -Станція 2 «Фото лісової красуні» -Станція 3 «Диво книжка » -  Станція 4  «Майстерня «Витинаночка» - «Царство лісової красуні».

Під час засідання клубу «Деревознай» дошкільнятам був запропонований турнір допитливих «Що ми знаємо про ялинку?». Діти відповідали на такі питання:

 Якого кольору буває ялинка?

Чи трапляються ялинки інших кольорів?

Скільки років живе та росте ялинка?

Якої висоти виростає ялинка? та інші

Малята та їх родини дізнались багато цікавого про життя та умови росту лісових красунь.

            Продовженням гри була станція «Фото лісової красуні» - де батьки показали обізнаність в породах хвойних дерев. Вони називали такі види хвойних красунь: сосна, яловець, смерека, туя, тис, модрина. Результатом цієї станції був створений «сімейний альбом» ялинки.

            Засіданням клубу було продовжено знайомство з Диво-книжкою, яка запропонувала дітям літературну зустріч з ялинкою на сторінках книжок. (М.Коцюбинський. «Ялинка»,  Ганс-Христіан Андерсен. «Ялинка»). Діти зрозуміли разом батьками, що в казках показано як гинуть дерева та як їх викидають на смітник. Під час читання уривків казок дошкільнята  виявили такі риси: співпереживання, жалість, співчуття. Батькам була запропонована гра «Посортуй сміття», в якій дорослі вчилися сортувати сміття в баки за призначенням. Родинами  клубу було прийнято рішення дітей виготовити ялинки – витинанки.

            Таким чином, результатом передноворічної гри «У гості до ялинки» стало розуміння того, що можна створити новорічну композицію, використавши для цього небагато часу, але головним є те, що не треба знищувати красу ялинок та її родичів.

Свято починається-

ялинка прикрашається!

Майстер-клас для батьків

                      

 І діти, і дорослі чекають свята Нового року. А яке ж свято без красуні ялинки? Як можна прикрасити на новорічні свята свою оселю, не рубаючи ялинки?

 В старшій групі "Ромашка" відбувся майстер- клас по виготовленню "Ялинки". Батьки разом з дітьми за допомогою дитячих долоньок,  кольорового паперу, ножиць та фантазії виготовили ялинку та прикрасили її різнокольоровими кульками. Діти з батьками працювали завзято, з цікавістю, кожна родина отримала гарну новорічну прикрасу до свята.

Екологічна виставка

"Краса зі сміття"

                      

Діти пізнають світ з відкритою душею  і сердцем, і те, яким буде ставлення дитини до цього світу, чи навчиться вона бути господарем, любити і розуміти природу, сприймати її як частину себе, як частину довкілля залежить від прикладу дорослих. В старшій групі №6 пройшла виставка "Краса зі сміття", для якої діти разом з батьками виготовили поробки зі сміттєвих відходів. Діти розуміють, що сміття дуже шкодить довкіллю, а отже в дорослому житті будуть керуватися екологічними правилами, які запамятали ще з дитинства.

"Ти найкращий в світі тато"

                      

"Ти найкращий в світі тато"- такими словами вітали рідних татусів діти. Адже 6  грудня до них завітало довгоочікуване свято. Батько - це друге крило любові до дитини. Його роль у вихованні донечок і синочків надзвичайно важлива. Тому саме для мужніх, добрих татусів вихованці середньої групи "Калинка" підготували подарунки.

День Збройних сил України

                                   в Антонівському ясла-садку №26

 6 грудня 2017 року в Антонівському ясла-садку №26 з нагоди Дня Збройних сил України відбувся ряд святкових заходів. Зокрема, в логопедичній групі №5 діти зустрілися з військовими, які несуть службу в Херсонській військовій частині №1836. Діти дізналися, що в армії важлива кожна професія. Радіотелеграфіст Черкасова Віра Петрівна повідомила дітям про значимість своєї роботи для оборони країни. Начальник штабу Черкасов Максим Миколайович розповів про службу військових, зазначив, що необхідно бути відповідальним, дисциплінованим, мужнім, а найголовніше – любити свою країну, відважно ставати на її захист. Діти зацікавлено слухали розповіді військових, розглядали форму, дізнавалися про будні захисників.

   Такі заходи сприяють формуванню патріотичних почуттів у дошкільників, виховують у дітей почуття гордості за Україну, бажання віддано служити своїй державі та захищати її.

Виставка поробок

                                   "Сміття може бути іграшкою"

В нашому садочку в групі №7 батьки разом з дітьми підготували чудові поробки з побутових відходів та бросового матеріалу. Вихователі оформили виставку поробок на тему "Сміття може бути іграшкою".

Виставка

                                   "Життя без сміття"

       В ясельній групі №2 відбулась виставка, присвячена актуальній темі: «За життя без сміття», метою якої було привернути увагу до актуальної екологічної проблеми сучасності – засміченості, з’ясувати як впливає погана екологія на здоров’я людини;
знайти шляхи подолання проблеми. В Україні під цілими горами сміття вмирає земля. На якій можна було б вирощувати хліб та сади, а підземні води забруднюються настільки, що жителі сіл черпають зі своїх колодязів не воду, а рідину, часту не придатну для пиття. Люди сьогодні стурбовані тим, що небезпечні речовини зі сміттєзвалища можуть потрапляти до грунтових вод, створюючи проблеми для майбутнього. Окрім звалищ офіційних, за які відповідають певні служби, існують так звані стихійні. Неодноразово ми бачимо їх за містом і навіть у самому місті, у дворах чи лісопаркових зонах. За них часто взагалі ніхто не відповідає, і мішанина з різноманітних видів сміття  розкладається (чи не розкладається) просто неба, отруюючи повітря, воду й землю. Все це змушує нас змінити наше ставлення до відходів. Так далі тривати не може. Багато людей не знають, яка частина того, що  вони використовують, стає відходами.Люди повинні розумно розпоряджатися тим, що приносять в свій дім. Розумне використання ресурсів
має увійти у повсякденну звичку.

Майстер –клас для батьків

 

«Родинне дерево»

       Родина посідає  особливе місце у житті людини. Інтерес до свого минулого, своїх коренів, знання того, звідки ти родом - це природно для кожної людини. Сім'я - джерело любові, поваги, солідарності та прихильності, те, на чому будується будь-яке цивілізоване суспільство.

7 листопада 2017р. в Антонівському  ясла -  садку №26 пройшов цікавий захід для дітей та батьків: майстер-клас по створенню родинного дерева «Наша велика родина» ,  метою якого було розширити, поглибити уявлення дітей про сім’ю, родину, рід познайомитися з історією створення і розвитку кожної сім'ї; показати необхідність знання свого родоводу; сприяти встановленню більш тісних взаємин дітей і їх батьків.

        В атмосфері сімейного затишку діти із захопленням допомагали батькам створювати родинні дерева, використовуючи фотокартки всіх членів родини, з цікавістю слухали розповіді про своїх прадідусів та прабабусь. Батьки отримали масу порад і рецептів щодо складання родоводів, усвідомили значущість цієї роботи. У них з'явилася гордість за своїх предків, бажання бути не гірше, відповідальність перед ними і своїми дітьми.

 

        Висновок, який зробили для себе всі учасники заходу: треба шанувати свій рід та жити так, щоб продовжити ті добрі справи, що їх робили наші предки.

«Майстерня осені»

В рамках тижня екологічного виховання в Антонівському дошкільному закладі №26 відбувся  родинний захід «Майстерня осені», на який кожна сімя отримала яскраве запрошення.  Ми дістали запрошення на карнавал осінніх барв. Де він відбудеться? Всюди – в лісі, в парку, садку. Звичайно, ми не можемо відмовитися від гостинного запрошення і негайно вирушимо на це чудове свято.  Осінь-красуня, наче талановита художниця, розмалювала кущі, дерева, квіти. Дошкільнята вчаться відчувати кольори осінньої палітри (багата, різнобарвна, грибна, дощова, колоритна,золота, яскрава…)

Одним із шляхів естетико-екологічного  виховання є розвиток художньо-образного мислення дітей – уроки художнього пізнання природи. Своєрідна художня екологія, народжена такою могутньою формою суспільної свідомості, як мистецтво, може внести помітні корективи в екологічну свідомість людини.

Читаючи книжки, слухаючи музику, чи переглядаючи твори образотворчого мистецтва, дошкільнята наближаються до природи через розуміння її художнього образу. Вони ніби «привласнюють»  позицію автора, яка здебільшого кодує екологічно доцільне ставлення людини до природи.

Як же навчити дитину бачити, відчувати і розуміти красу навколишнього світу, отримувати естетичну насолоду від спілкування з ним. Насамперед таке спілкування має бути у дорослих, які виховують дитину. Справжня турбота про природу виникає у дітей лише тоді, коли щоденно перед ними приклад відношення до природи дорослого.

Любов до природи виховується через всі види діяльності: в грі, на заняттях, в праці, в повсякденному житті. Кожна людина повинна пам’ятати прекрасні слова В.Сухомлинського:»Вмійте відкрити перед дитиною в навколишньому світі щось одне, відкрити так, щоб кусочок життя заграв перед дітьми всіма барвами веселки…» Здійснювати екологічне виховання дітей неможливо без тісної інтеграції діяльності педагогічного колективу дитячого садка та сім’ї. Такий підхід до проблеми  не випадковий, адже сім’я є тим ланцюжком, який з’єднує здобуті дитиною у дитячому садку початкові уявлення про світ природи з її практичним досвідом у повсякденному житті, розширює, поглиблює педагогічний вплив на особистість, яка формується.

Отже, працюючи в «Майстерні  осені» кожна родина вчилася відчувати своєрідну красу осінньої природи, її найтонші мерехтливі кольори та вчилися створювати твори образотворчого мистецтва: і натюрморти, і пейзажі, і портрети за допомогою осіннього опалого листя.  Кожна родина отримала багато  яскравих вражень. У холодну погоду, коли вже не можна буде виходити на тривалі прогулянки ми будемо пригадувати цей незабутній вечір та не будемо журитися. У кожної пори року є свої, притаманні їй чари. Треба тільки любити природу, вміти бачити її красу.

Скажемо разом: до побачення осені! Ми чекатимемо на зустріч з тобою наступного року.

Вихователь Антонівського ясла-садочку №26

комбінованого типу

Херсонської міської ради

м.Херсона

 

Калініченко Т.О.

Патрульна поліція – малюкам

         31.10.2017 року патрульні поліцейські відвідали Антонівський ясла-садок №26, де провели ігрові заняття з вихованцями.

         Спільна робота колективу дошкільного  закладу  з патрульною поліцією щодо навчання малюків правилам дорожнього руху сприяє підвищенню компетентності дітей в правилах безпеки.

        Діти проявили неабияку уважність та активність, ставлячи чимало запитань, на які залюбки давали відповіді правоохоронці, та наввипередки підіймали руки щоб прийняти участь у цікавих вправах на тематику безпеки.

Вихованці ясла-садка отримали на згадку про зустріч з правоохоронцями книжку «1000 та 1 поворот», що стане їм в нагоді під час вивчення правил дорожнього руху.

«Гарбузові фантазії»

«…Чужому  навчайтесь – свого не цурайтесь.»

         Т.Г.Шевченко

 

Впродовж тижня (з 23.10.2017 – 27.10.2017) в Антонівському дошкільному закладі (ясла-садок)  №26 проходив тиждень «Гарбузові фантазії » за участю батьків та їх дітей. Метою проведення тижня було ознайомлення дошкільнят з традиціями українського народу: восени селяни збирають врожай в засіки і відбуваються народні гуляння.

Дітей зацікавило свято Хеллоуїн, адже вітрини магазинів прикрашені гарбузами зі свічками та  багато реклами в транспорті. Ми розповіли малечі, що це свято прийшло до нас з Європи, метою якого є – відлякування злих духів.

Завданням для родин став творчий підхід до реалізації фантазій з гарбуза. Такі завдання формують в дитині такі якості як активність, допитливість, емоційність, чуйність. Вироби з гарбуза стали для нас несподіванкою: яскраві, емоційні, колоритні, казкові, а головне зроблені з любовю.

Сучасні нововведення в навчально-виховному процесі потрібні, перш за все вихованцям, і тому нам, педагогам, необхідно вивчати новітні «форми» роботи, але й не забувати про своє українське – свято врожаю.

 

Ми вдячні всім родинам, хто приймав участь в конкурсі «Гарбузову фантазії».

Магічна  подорож

СВЯТО-МИКОЛАЇВСЬКИЙ   ХРАМ

 

ДЖЕРЕЛО ІОАННА СОЧАВСЬКОГО

 

       21 жовтня 2017 р. коллектив Антонівського ясла-садка №26 здійснив  незвичайну подорож , організовану первинною профспілкою.Тисячі паломників з різних країв приїжджають в невелике село Кулевча Одеської області. Люди віруючі їдуть в Кулевчу, щоб зцілитися від тяжких недуг. У Свято-Миколаївському храмі знаходиться безліч чудотворних святинь, завдяки яким люди отримують духовні і тілесні зцілення. Це:

Чудова Казанська ікона Божої Матері на якій без землі і води розпускаються лілії;

Мироточива Касперовская ікона Божої Матері;

Мироточивий Хрест Голгофа;

Кровоточива Іверська ікона Божої Матері;

Оновилася чудесним чином ікона Нерукотворний Спас;

Казанська ікона Божої Матері "Мучениця";

Мироточива ікона Матронушки Московської;

Проявилася на склі ікона Цілителя Пантеліімона і Георгія Побідоносця;

Один з чотирьох Уклінних Хрестів, встановлених на Україні;

Наступною зупинко було цілюще джерело Іоанна Сочавського, де

з-під землі б'є дуже холодна вода - її температура не вище 6 градусів. Але люди кажуть, що скупавшись у ній, ніколи не захворієш. Тільки потрібно випросити благословення у Іоанна Сочавського. Для цього поруч з джерелами побудували невелику підземну церкву, в якій знаходиться ікона Святого.

Вважається, що вода з джерела Іоанна Сочавського допоможе при сліпоті, німоті, шлункових, серцевих недугах, вгамує лихоманку, біль у вухах, зубах і в голові.

        Цікава та насичена програма, колорит, багато пізнавальної інформації, неймовірні краєвиди- все це залишило неймовірні спогади у всіх членів нашого дружного колективу!

18.10.2017

Стежками рідного міста 

На екскурсію казкову

Разом вирушили знову!

Любимо Херсон наш гарний,

Місто рідне наше славне!

Є високі тут будівлі,

Парки є у нас чарівні

Є тут школи і садочки.

Ростуть діти мов грибочки!

Як навколо подивились,

Усім серцем   звеселились!

18 жовтня 2017  педагоги Антонівського ясла-садка №26 логопедичної групи №5 організували екскурсію «Стежками рідного міста», метою якої було:

-         Ознайомлення  дітей з історією міста;

-         Формування навиків пошуково-дослідницької діяльності вихованців;

-         -Поглиблення громадянських почуттів;

-         Прищеплення дітям любові до рідного міста, розвиток інтересу до його історичного минулого та формування бажання примножувати славу рідного краю.

    Успішність розвитку дошкільників при знайомстві з рідним містом стає можливою за умови їх активної взаємодії з навколишнім світом емоційно-практичним шляхом, тобто через різні види діяльності, властиві дошкільному віку.

    Під час екскурсії діти познайомилися з історією міста Херсона: як виникло місто на цьому місці, чому носить таку цікаву назву. Під час бесід: «Чим славиться наше місто?», «Вулиці по яким ми ходимо», з'ясували, чому вулиці носять такі назви, у назвах яких знайшла відображення історія міста і країни.

   Великим імпульсом у вихованні патріотизму стало відвідування пам’ятнику  загиблим солдатам і вічного вогню в парку Слави.

 

 

13.10.2017

Відзначили  День захисника України

 

День захисника України — це свято, що відзначається в нашій державі 14 жовтня у день Покрови Пресвятої Богородиці водночас з Днем Українського козацтва. 13 жовтня в Антонівському ясла-садку №26 відбувся урочистий концерт до Дня захисникаУкраїни.Відкриваючи свято діти заспівали Гімн України. Вихованці взяли участь у козацьких розвагах, заспівали народні пісні, виконали запальні  українські таночки. В Антонівському ясла-садку №26 завжди шанують звичаї, тут традиційно проводять національні українські свята з метою формування різнобічно розвиненої, духовно багатої, оптимістично та патріотично налаштованої особистості.

На святі відчувався позитивний настрій та піднесення, а дошкільнята збагатились національно-патріотичним духом,відчули себе маленькими громадянинами - патріотами нашої Батьківщини

Педагоги ясла-садка сподіваються, що  позитивні  емоції, пережиті  під час відзначення Дня захисника України, сприятимуть підвищенню  патріотизму малят, вихованню в них почуття  гордості за рідну землю, бажання  примножувати  її красу і здобутки!

 

 

07.10.2017

Профспілка організувала  екскурсію

 

для працівників ясла-садка

    Первинна профспілкова організація Антонівського ясла-садка №26 зробила для працівників та їхніх родин справжній подарунок-сюрприз, організувавши поїздку в місто Одесу.

«Це вже традиція в нашому ясла-садку. Ця поїздка була не першою в історії нашого дружнього колективу. У  складі понад 20 осіб підтримали ініціативу й виявили бажання відвідати місто-герой Одесу. Працівники залишилися задоволені, тож і надалі, при наявності коштів, ми плануємо зробити такі виїзди регулярними, адже вони не лише допомагають відпочити від робочих буднів, а й згуртовують колектив, додають сил і наснаги», – зазначає голова первинної профспілкової організації Катерина Степанівна Прудська.

        Підготувались організатори до цього заходу заздалегідь та з усією відповідальністю. Аби поїздка була не лише цікавою, а й пізнавальною – запросили екскурсовода, яка розповіла історію міста Одеси та провела екскурсію по історичним та  визначним місцям.

 

     Колектив ясла-садка висловив подяку керівництву та профспілці за можливість гарно відпочити в дружньому сімейному  колі, за нові враження та позитивні емоції від поїздки, яка ще більше згуртувала колектив та подарувала добрий настрій.

 

25.09.2017

Книжкове царство-

мудре государство

Саме в таке імпровізоване царство потрапили діти логопедичних груп "Бджілка" та «Дзвіночок» Антонівського ясла-садка №26  напередодні  Всеукраїнського  Дня бібліотеки  в дитячій обласній бібліотеці  ім. Дніпрової Чайки. Їх гостинно зустріли бібліотекарі, які з'явилися перед дітьми  в образі казкових гідів під звучання "Бібліотечної пісні".

Всім відома народна поговірка "Як корабель назвеш, так він і попливе". Тому дуже важливо було для бібліотекарів, щоб перші враження майбутніх маленьких читачів  від знайомства з бібліотекою запам'яталися назавжди, зміцнювали в них бажання відвідувати цей  заклад якомога частіше завдяки своїм батькам, старшим братикам чи сестричкам, аж поки не підростуть до самостійного походу в бібліотеку. А тому, щоб зацікавити малечу бібліотекою, казкові гіди розповіли їм незвичайні «бібліотечні»  казки. Казкові гіди розповіли дітям, щоб стати читачами бібліотеки, потрібно засвоїти правила поводження з книгою. Діти уважно прослухали їх, а щоб краще зрозуміти та запам'ятати правила, подивились розвиваючий мультфільм "Книжки мы не будем обижать". Мультфільм дуже сподобався дітям,  вони виявили бажання дотримуватись всіх правил поводження з книгою.

Та на цьому знайомство з бібліотекою не скінчилося. Бібліотекарі  розповідали цікаві історії про бібліотеку, книги, весело спілкувалися з дітьми, загадували їм загадки. А на прощання запропонували своїм маленьким друзям  навіть весело потанцювати  у мультимедійному відділі бібліотеки.

В кінці зустрічі бібліотекарі провели підсумкову бесіду з дошкільнятами, провели музичну гру . Отже, майбутніх читачів побільшало, а це означає, що День  бібліотеки  пройшов на відмінно!

 

1 вересня - День знань!

1 вересня 2017 року в Антонівському ясла-садку №26 було проведено урочисте свято присвячене Дню знань.  Це світлий і радісний день, коли природа одягається в яскраві осінні вбрання, а в садочку починається новий навчальний рік.

      Радісно зустрічали  вихователі малюків  на подвір'ї закладу,  яке  було прикрашене яскравими повітряними кульками, прапорцями, що сприяло піднесеному настрою дітей, їх батьків та всього колективу. Лунала весела музика, радісний дитячий сміх, вихованці  були одягнені святково.  На свято завітали герої мультсеріалу «Лунтік», які разом з дітьми грали в цікаві ігри, танцювали, проводили естафети. Батьки наших вихованців також приймали активну участь у святі. Привітали дошкільнят і випускники нашого садочку, які стали першокласниками ЗОШ №12 та №37.

   Дошкільнята отримали заряд бадьорості, енергії та позитивних емоцій, та готові вирушити  до  цікавих знань, відкриттів, зустріти нових вірних друзів!

 

   У святі взяли  участь 170 дітей та 57 батьків.

Відбулась міська спартакіада

"Крок до Олімпу"

на базі ясла-садка №26

«Великдень на гостини просить!»

  Великдень – це свято, коли вся сім’я збирається разом та вітає один одного. Так 13 квітня 2017 року в Антонівському ясла – садку № 26 відбулося свято «Великдень на гостини просить!» з елементами майстер – класу у техніці декупаж для батьків і дітей.

         Метою свята було ознайомити дітей та батьків з обрядовими звичаями і традиціями Великодня. За допомогою мультимедійного обладнання вихователі презентували легенди про писанки і крашанки, Вербний тиждень, Чистий четвер, види прикрашання яєць до свята, дітей ознайомили з обрядами українського народу пов’язаними із «Пасхою» та Вербною неділею.

         Діти та вихователі були одягнені в українські народні костюми, що надало заходу ще більшої урочистості та святковості. Родзинкою свята став майстер – клас Великодніх писанок у техніці декупаж. Особливо дітям і батькам дуже сподобалось грати в ігри з писанками і крашанками. Наприкінці свята всі були задоволені і кожен ніс додому свій неповторний Великодній сувенір.

 

         Підготували і провели свято вихователь логопедичної групи № 3 – Шевчук О. В. та музичний керівник – Чечина О. М. 

      Таємничий світ космосу

12 квітня 2017 в ясла-садку №26 проведено День Космонавтики з метою ознайомлення дітей дошкільного віку з космосом, історією його дослідження. В групах проведені тематичні заняття з використанням мультимедійного обладнання, різноманітні дидактичні ігри, оформлені виставки з космічної тематики. Використання таких форм роботи допомагає дітям пізнавати Всесвіт, його таємничу красу і загадковість.

Антонівський ясла-садок №26

презентує досвід роботи

5 квітня 2017  вихователь вищої  категорії  Калініченко Т. О. та вчитель – логопед Зюзіна В. В. взяли участь у конференції   «Дитяча книга як засіб виховання дошкільників» на базі ХАНО, де  представили досвід роботи Антонівського ясла-садка №26 з теми: «Формування особистості дитини на основі художніх творів В. О. Сухомлинського». Твори Василя Олександровича дають змогу  поглибити   знання,  пробудити  інтерес до читання; наслідувати позитивні риси героїв прочитаних оповідань, передавати свої враження у зв’язних висловлюваннях, давати характеристику дійовим особам; виховують  чесність, працьовитість, милосердя, викликають  бажання нести людям радість, красу, творити добро.  На основі творів педагога-новатора вихователі Антонівського ясла-садка №26 створили низку дидактичних ігор: «Що добре - що погано», «Оціни вчинок», «Квітка вчинків», «10 не можна», «Мандрівка по країні ввічливості», «Моє – наше». Завдяки засобам худож­нього слова, ще до опанування граматичними правилами, маленька дитина практично засвоює граматичні норми мови у єдності з її лексикою.

Таким чином, дитячий садок знайомить дошкільників з кращими тво­рами для дітей і на цій основі розв'язує цілий комплекс взаємопов'язаних завдань морального, розумового, естетич­ного виховання

Пам`ятаємо великого поета

 Протягом тижня з 6.03.2017 по 10.03.2017 в  Антонівському ясла-садку № 26 пройшов ряд заходів, присвячених вшануванню пам`яті великого українського поета  Шевченка Тараса Григоровича, серед яких заняття, присвячені творчості митця, бесіди з дітьми, консультації для батьків,було проведене урочисте свято "Тарасовими стежками" за участі дітей старших груп та батьків, а також відбулася цікава екскурсія до пам`ятника Кобзаря. Діти вшанували поета, поклавши квіти  біля постамента, згадавши його вірші, вихователі зачитали рядки з поеми "Княжна", "Сон" . Загалом екскурсія пройшла урочисто, викликала у дітей почуття гордості за свою країну, в якій шанують красу поетичного українського слова.

Тарасовими стежками

9 березня 2017 року в ясла-садку №26 відбулося урочисте свято «Тарасовими стежками». Мета проведення свята: вшанувати пам'ять великого Кобзаря, співця рідної України – Тараса Григоровича Шевченка. Із дитячих вуст лунали пісні на слова Т.Г. Шевченка «Зацвіла в долині червона калина»,  «Тече вода з-під явора», які зачарували глядачів своєю красою. Уславлюючи талановитого митця, діти виконали чарівні танцювальні композиції, з великою любов’ю розповіли вірші про природу, про єдину в світі червону калину, про місяць, про ставок, про вишневий садок. Захід пройшов в урочистій, святковій та водночас душевній, затишній атмосфері, адже творчість Т. Г. Шевченка пробуджує думку і свідомість дітей, спонукає любити свій народ, свою Батьківщину, знати свою історію і шанувати її героїв.

Дзвени струмочком рідна мова!

 

21 лютого, відзначається Міжнародний день рідної мови. Мета свята - привернути увагу до підтримки мовного й культурного розмаїття наших батьків. Нам дана в дар українська мова, вона прекрасна і барвиста наче дощова веселка, саме тому 21.02.2017 року  колектив Антонівського ясла-садка№26 організував свято, присвячене рідній мові, в якому взяли участь 15  вихователів, 2 вчителя – логопеда та 2 вчителя початкової ланки ЗОШ № 12, були запрошені батьки. Це свято саме тієї мови, якою ми розмовляємо, пишемо, читаємо.  На святі звучали легенди про виникнення української мови, які супроводжувались яскравими ілюстраціями, представленими глядачам за допомогою мультимедійного обладнання; прозвучали  вірші  Т. Г. Шевченка, П. Тичини, Лесі Українки ,   пісні про калинову українську мову.  Перлинками заходу стали інсценізації  гуморесок Павла Глазового та Остапа Вишні, майстерно розіграні педагогами. Урочиста і водночас тепла, дружелюбна атмосфера поваги і любові до рідного слова панувала в закладі, адже мова - це не лише  засіб для спілкування, але також культурна спадщина й вираз культурної приналежності до свого народу, своєї Батьківщини. 

 

 20.02.17-24.02.17

Тиждень педмайстерності

 

Під час тижня педмайстерності, який пройшов в Антонівському ясла-садку №26 з 20.02.17 по 24.02.17, педагоги продемонстрували різноманітні форми роботи з дітьми, використовували сучасні технології -мультимедійне обладнання на заняттях, інноваційні методики з фізичного виховання, власні розробки дидактичних ігор, вправ тощо. Своїми педагогічними надбаннями вихователі  та вчителі -логопеди поділилися не тільки з колегами, але й з батьками, для яких був організований день відкритих дверей на протязі тижня педмайстерності. 

Відбувся І ТУР міського конкурсу

 

"Україна -мій рідний край"

24.02.2017 року в Антонівському ясла- садку відбувся І відбіроковий тур міського конкурсу дитячої аплікації «Україна –мій рідний край». У конкурсі взяло участь 45 учасників. Батьки вихованців груп №3, 4, 5,6,7,8 виявили активну участь в організації та проведенні відбіркового туру, увійшли до складу журі конкурсу. Представникам журі довелося ретельно розглянути та всебічно оцінити різножанрові робти, перш ніж визначитися з переможцями змагання. При оцінюванні робіт були різні думки та враження, але в одному члени журі виявилися одностайними: абсолютна більшість представлених на розгляд робіт відзначаються щирим ставленням до своєї рідної землі, повагою до символіки рідного краю.

Виставка  

«Заспівають на подвір’ї наші друзі сизокрилі»

В дошкільному навчальному закладі №26 вже стало гарною традицією проводити виставки виробів з природнього матеріалу, виготовлених власними руками.

 Ось і цього року з 20- 24 лютого 2017 року в середній групі № 7 проходила виставка «Заспівають на подвір’ї наші друзі сизокрилі ". На ній були представлені вироби, які вразили своєю фантазією та майстерністю. Дякуємо нашим діткам, татам і мамам, дідусям бабусям, які прийняли участь у виставці!

Відвідали благодійний  ярмарок

на підтримку онкохворих дітей

 

16.02.2017 вихованці Антонівського ясла-садка №26 завітали в загальноосвітню школу №37, де відбувся ярмарок на користь онкохворих дітей.  Підтримати акцію прийшли не тільки маленькі громадяни, але й їх батьки.  Діти з цікавістю поринули в атмосферу ярмарку,  подивились, як вирує життя у школі та перейнялися співчуттям до тих, хто потребує допомоги.  Свій внесок зробили і вихователі ясла-садка №26, додавши кошти у скриньки благодійної допомоги та придбавши  різноманітні солодощі, адже творити добро і навчати цьому дітей - найперший обов’язок  педагогів.  

Сучасна музична зала в

Антонівському ясла-садку №26

 

В Антонівському ясла-садку №26 Херсонської міської ради завершився капітальний ремонт музичної зали. Про це повідомляє адміністрація закладу.

Музична зала набула сучасного вигляду, а саме: зроблено навісну стелю за новітніми технологіями , стіни оформлені за дизайнерским проектом яскравими шпалерами помаранчевих і салатних тонів , замінено лінолеум.

Колектив Антонівського ясла-садка № 26 приділяє значну увагу розвитку здібностей дітей і сьогодні зроблено ще один важливий крок у цьому напрямку. Адже дитячий садок – це осередок естетичного виховання дітей, нині вони мають кращі умови, діти займаються з більшим натхненням, прагнуть перемагати у конкурсах, а отже, примножувати славу рідного міста.

Наш 26 садочок колядує- колядує вся земля!

 

В небі ангели співають , прославляємо Христа!

Діти нашого ясла-садочка із радістю переймають традиції українського народу святкувати Новий рік та Різдво. Наші предки починали Новий рік 14 січня за старим стилем з побажань щастя і врожаю, діти – посівальники ходили від хати до хати і виголошували вірші-побажання, подяку Богові за прожитий рік, сподівання на щастя, врожай у Новому році. Наші вихованці уже декілька років поспіль виконують неповторне цікаве дійство народних святкувань: співають колядки, щедрівки, новорічні

засівальні пісні з обрядовими персонажами. Всі учасники дійства неодмінно отримують солодкі подарунки.

Таким чином з раннього дитинства дітям прищеплюється інтерес і повага до національних звичаїв та традицій, любов до свого народу.

Запроваджено «гарячу» телефонну лінію Херсонської обласної ради  з метою надання громадянам можливості звертатися з нагальних питань, що потребують оперативного втручання:

 

45-51-89 - для мешканців м. Херсона

0-800- 507-574 - для населення Херсонської області

Завершено державну атестацію

Антонівського ясла-садка №26

6 грудня 2016 року проведено підсумкове засідання атестаційної комісії, на якому результати державної атестації закладу доведено до відома трудового колективу та батьків. За результатами державної атестації визначено освітні послуги, що надаються Антонівським ясла-садком №26  Херсонської міської ради такими, що відповідають Базовому компоненту дошкільної освіти – Державному стандарту дошкільної освіти в Україні, та визнано заклад атестованим.